TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Rekordy a kuriozity

Už jste jedli rohaté muffiny?

Už jste jedli rohaté muffiny?

A teď jedna kuriozita - foto nám dodala IV. B. Ta si totiž na Mikuláše pochutnávala na rohatých muffinech. Kdo rádi pečete, můžete se inspirovat! Prý chutnaly báječně...
Téma letošního roku - rekordy a kuriozity

Téma letošního roku - rekordy a kuriozity

Na letošní rok jsme vyhlásili celoškolní téma Nej - rekordy a kuriozity. Zatím marně čekáme na rekordy a kuriozity ze tříd...A tak začínáme sami.
Rekordní počet medailí na shromáždění - třeťáci

Rekordní počet medailí na shromáždění - třeťáci

Na shromáždění vždy vystupují zástupci vybraného ročníku. V prosinci byli na řadě třeťáci. A tak, jako na jejich vystoupení, nám to ještě necinkalo - přinesli desítky medailí a pohárů, které vybojovali v různých sportovních disciplínách. Blahopřejeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů!
Na vánoční besídce zpíval rekordní počet zpěváků!

Na vánoční besídce zpíval rekordní počet zpěváků!

Na letošní vánoční besídce vystoupil rekordní počet zpěváků - sešlo se přes sedmdesát dětí. Tak početný sbor jsme ještě neměli! A když se k nám zpěvákům na závěr přidali herci, tak závěrečný Narodil se Kristus pán neměl chybu! Uvidíme, jestli se nám rekord podaří příští rok překonat!
Náš největší student a nejmenší žákyňka

Náš největší student a nejmenší žákyňka

Mezi našimi nejmladšími a nejstaršími žáky je rozdíl 9 let - a také 80 cm! Hledali jsme největší výšky mezi deváťáky a nejmenší mezi prvňáčky. A našli jsme - Martin 195 cm a Sofinka 115 cm! Martin je prý doma největší...A u nás ve škole taky.
Největší hrnek na kávu

Největší hrnek na kávu

Pro spoustu nás dospělých je káva důležitý životabudič - možná to máte také tak. Rekordmanem v této oblasti je u nás pan kolega Petr, jeho hrneček na kávu má objem nejméně litr - a on ho poctivě každý den vypije. Navrch přidá ze stejného megahrnku čaj - a pitný režim je splněný na jedničku!
Kdo má nejdelší vlasy ve škole?

Kdo má nejdelší vlasy ve škole?

Nejdelší vlasy ve škole má Sandra - jsou nádherné a obdivujeme je již několik let. Vzali jsme na ně i metr a zjistili jsme, že měří přes 90 cm. Sandra říká, že je pěstuje už od mateřské školy a že péče o ně dá pěkně zabrat. Přejeme, ať jí trpělivost ještě dlouho vydrží!

Pátrali jsme ve jménech...

Po dalších zajímavostech jsme pátrali ve jménech a příjmeních. Našli jsme nejdelší jméno a příjmení naší školy - patří Anně Magdaleně Kudláčkové. Naopak nositelů nejkratšího jména je hned několik - Jan Kail, Jan Kurc, Jiří Srb a Jan Váša. Nejčastější chlapecké jméno je Honza - ve škole máme 31 Jendů, nejčastější dívčí jméno je Eliška - dívek s tímto jménem je 19. Nejstarší studentka naší školy je narozená 1.12.2001, nejmladší prvňáček se narodil 15.9.2011 - je to také slečna.
Náš nejmladší účastník SPARTAN RACE

Náš nejmladší účastník SPARTAN RACE

Daniel Kudláček z II. B je - aspoń si to myslíme - náš nejmladší účastník nejpopulárnějších překážkových závodů s názvem Spartan Race. Jedná se o velmi náročnou akci určenou pro opravdu zdatné závodníky a Daneček takový závodník určitě je - běžel už třikrát a z každého závodu má medaili za úspěšné dokončení. Blahopřejeme a přejeme mu ještě hodně povedených startů.
Kdy jsme se narodili?

Kdy jsme se narodili?

Pátrali jsme, který měsíc a který den je nás nejvíce a nejméně narozeno...Zjistili jsme toto: Nejvíce našich dětí je narozeno v měsíci září (73), hned následuje květen (70) a srpen (68). Nejméně se nás narodilo v březnu (47) a listopadu (49). A který den v měsíci se nejčastěji vyskytuje v naší školní matrice? Je to 26. - tento den se v některém z měsíců narodilo 33 dětí, naopak nejméně 17. - jen 7.
Rychlostní rekordy sedmáků

Rychlostní rekordy sedmáků

Učivo o fyzikálních veličinách zakončili sedmáci hodinou praktických aktivit - v netradičních disciplínách soutěžili o nejlepší čas...
Rekordy lidského těla - 5. ročník

Rekordy lidského těla - 5. ročník

Jsme rádi, že nám páťáci přispěli do rubriky rekordy a kuriozity některými velmi zajímavými údaji o lidském těle...V rámci hodin matematiky zjišťovali rozměry lidského těla, zkoušeli si práci s délkovými měřidly. Vyhlášeno bylo 6 kategorií - tři pro dívky a tři pro chlapce. A jak vše dopadlo?
Výsledky netradičních disciplín z projektového dne

Výsledky netradičních disciplín z projektového dne

Během celoškolního projektového dne jsme měli možnost vyzkoušet si odhad, obratnost, mrštnost, šikovnost, ohebnost a bystrého ducha během celé řady netradičních soutěží. Jak jsme dopadli? Nejlepší výsledky najdete v následující příloze...
Kdo je nejlepší v násobilce aneb Žižkovský násobilkoboj

Kdo je nejlepší v násobilce aneb Žižkovský násobilkoboj

V uplynulých dnech jsme měřili svoje síly v malé násobilce - v hodinách matematiky jsme počítali pět minut příklady malé násobilky - kdo více a správně.... V příloze se můžete podívat na výsledky našeho násobilkoboje, jsou rozděleny na 1. a 2.stupeň i na jednotlivé ročníky. Absolutním vítězem je David Doubrava z IX. A, který spočítal v daném časovém limitu 257 příkladů správně - blahopřejeme!
Soutěž o nejlepšího vzorečkáře

Soutěž o nejlepšího vzorečkáře

V posledních červnových hodinách chemie proběhla ještě jedna soutěž - o nejlepšího vzorečkáře. Soutěžilo se 2krát deset minut, v první desetiminutovce jsme luštili název ze vzorečku a v druhé naopak - název jsme převáděli do vzorce. A kdo byl nejlepší?

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání