Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Soutěžíme, reprezentujeme 2020/2021

• Administrátor
Mimoškolní atletické úspěchy - Sofie Cibulková si přivezla několik medailí

V neděli 20.6. se konalo v Čekém Brodě 2. kolo krajského přeboru Středočeského kraje starších přípravek. Sofie Cibulková si z těchto závodů přivezla několik medailí, jsme moc rádi, že se s námi o své úspěchy podělila. Stříbro vybojovala ve sprintu, bronzové medaile ve skoku dalekém a ve štafetě. Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Lucie Málková je mistryní republiky v aerobic freestylu

Lucie Málková ze VII. C je velice nadaná zpěvačka, kterou vždy prosíme o pěvecké vystoupení na některé z našich akcí. Kromě toho je nadaná i pohybově, roky se věnuje gymnastice a je členkou oddílu Fit studia Jitky Brachovcové. Její talent byl kromě jiného oceněný na Mezinárodním mistrovství IBFF FIT Kids ČR, které se konalo v sobotu 5. 6.2021 v BB aréně Praha, kde se Lucie stala mistryní České republiky ve free style aerobicu. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Mimoškolní úspěch našich mladších atletů

Řada našich školáků se ve volném čase věnuje atletice, jsou členy atletického oddílu SKP Olympia Hora. Pravidelně se účastní soutěží a je za nimi řada krásných umístění. Tuto neděli, 6.6., závodili v Nymburce a opět neodjeli s prázdnou. S námi se podělili o radost z vítězství ve štafetě 8 x 200 metrů, kterou běželi Vladimír Málek, Pavel Málek, Jan Bureš, Sofie Cibulková a Barbora Kunášková (ostatní běžci nejsou z naší školy). Matěj Samuel Tvrdík si odvezl stříbrnou medaili za hod raketkou,Jan Bureš stříbro za skok do dálky a bronz za hod raketkou, Sofie Cibulková 2. místo v dálce a 3.místo ve sprintu na 60 metrů. Celkově kutnohorský tým přebor vyhrál. Gratulujeme a přejeme spoustu dalších vítězství!

Ve výtvarné soutěži O nejkrásnější louku uspěla Terezka Novotná ze III. A

Komise životního prostředí s podporou Města Kutná Hora vyhlásila pro děti základních škol výtvarnou soutěž s názvem O nejkrásnější louku. Do soutěže posílaly děti své obrázky a komise z nich vybrala ty, na jejichž základě budou vyrobeny plakátky a informační cedulky k označení nesečených ploch a prostranství v Kutné Hoře.  Zároveň budou všechny přijaté práce od 17.5. do konce května instalované na nádvoří Vlašského dvora jako venkovní výstava. Pokud najdete chvíli času, zastavte se a prohlédněte si, než na obrázcích zanechá počasí svou stopu. Terezce gratulujeme a přejeme jí ještě spoustu dalších krásných obrázků.

Výsledky školního kola matematického Klokana, pořadí v okresním kole

I během distančního vzdělávání jsme se zúčastnili mezinárodní matematické soutěže Klokan. Zájemci od třetího do devátého ročníku řešili tentokrát online pod dohledem vyučujících zajímavé a neobvyklé úlohy zaměřené především na logické myšlení, úsudek, přemýšlení....Výsledky našich řešitelů v jednotlivých kategoriích najdete v příloze. Ze souhrnných výsledků okresu Kutná Hora vyplynulo, že naši deváťáci byli velice úspěšní - Šimon Dostál obsadil druhé místo, Matyáš Kovalda místo třetí a Jakub Rybář byl pátý. Děkujeme všem dětem, které se soutěže zúčastnily, gratulujeme všem úspěšným řešitelům a deváťům ke skvělému okresnímu umístění a přejeme jim mnoho dalších úspěchů...

Výborná umístění v okresních kolech jazykových soutěží

Velikou radost nám udělali naši druhostupňáci, kteří se zapojili do okresních kol jazykových olympiád. A dařilo se jim výborně - v okresním kole německé konverzační soutěže zvítězila Monika Adámková z IX. A, druhé místo obsadila Jitka Poppeová rovněž z IX. A. Dívky měly nesmírně náročnou pozici, podporu od nás měly vzhledem k distanční výuce velice omezenou, přesto se výborně připravily a soutěž ovládly.

Také v okresním kole anglické olympiády se nám dařilo - Jakub Němec ze VII. C obsadil třetí místo a Stanislav Křída z IX. C místo čtvrté. Všem patří veliká gratulace a přání dalších krásných úspěchů.

Velká gratulace pro Rózu Dostálovou z VIII. C, vítězku fotografické soutěže

Velkou gratulaci posíláme Róze Dostálové z VIII. C třídy. Róza zvítězila ve fotografické soutěži "Vzhůru nohama", kterou vyhlásila Odborná střední škola podnikání a mediální tvorby Kolín. Se zadáním - pořiďte fotografii z období současné koronakrize, která z vašeho pohledu nejlépe vystihuje tuto situaci - si v kategorii žáků 8.- 9. ročníku poradila nejlépe a vyhrála. Róze přejeme ještě spoustu krásných originálních fotografií a děkujeme jí, že se s námi o svůj úspěch podělila.

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání