Školní družina v roce 2021/2022

• Administrátor
Družina v pohybu

Celý červen se ve školní družině nesl v duchu pohybových aktivit. Například na začátku měsíce jsme uskutečnili běh "za medvědy" na podporu ledních medvědů a ke konci běh "za trpaslíky" na podporu léčby popálených a těžce nemocných dětí.

Slunečné dny v ŠD

Prázdniny se pomalu blíží a my si poslední školní dny ve družině užíváme jak ve stínu při vycházkách, tak na hřišti za družinou.Navštívili jsme katedrálu v Sedlci i park pod Vlašským dvorem. V pátek 24.6. jsme na závěrečném shromáždění mimo jiného vyhlásili vítěze výtvarné soutěže na téma ZOO.

Zachraňte Marťana

Ve středu 22.6. proběhla ve školní družině naučná hra s názvem Zachraňte Marťana, která byla zaměřena na prevenci dětských úrazů. Soutěžící ze všech oddělení měli za úkol na šestnácti stanovištích odpovědět a tím pádem i poradit mimozemšťanovi, jak se má na naší planetě správně chovat.

Mlhoviště v provozu

Družinové mlhoviště si užíváme "plnými doušky". Teplé červnové dny trávíme na hřišti za družinou, kde si dopřáváme kromě slunění také díky mlžítkům ve tvaru kytiček příjemné osvěžení.

ČERVEN ve školní družině

Měsíc červen je pro nás plný krásného počasí, zajímavých akcí, soutěží a také těšení se na prázdniny. Užíváme si hřiště, zájmových aktivit, ale i zvelebování okolí naší družiny.

Výlet do Zbraslavic

V sobotu 4. června podnikly děti ze školní družiny výlet do Zbraslavic. Jejich cílem byla zvířátka z Pančavy, která navštívila a něco dobrého jim dovezla. Počasí bylo krásné, tak se celá akce vláčkem moc vydařila, dokonce i "svatba" byla...

Výtvarná soutěž Vesmír

Ve školní družině proběhla v květnu výtvarná soutěž na téma Vesmír. Děti kreslení a malovaní na toto téma moc bavilo, což dokazují následující fotky. Vyhlášení vítězů proběhlo v rámci celodružinového shromáždění v pátek 3.6. na hřišti za družinou, kde z každého oddělení měli své výherce.

Olympijské hry v ŠD

Tento týden se ve školní družině nesl v duchu olympijských her. Za organizace našich praktikantů z Pedagogického lycea v Čáslavi si všichni děti náramně užily soutěžní klání, kdy každý reprezentoval svůj tým - tzn. své oddělení. V pátek proběhlo slavnostní vyhlášení, kde byli všichni prohlášeni za vítěze.

Matýsek v ŠD

Ve středu 25.5. za námi do školní družiny přijel pan Polách, jediný břichomluvec v České republice, s maňásky Matýskem a plyšovým papouškem. Vtipné představení plné zábavy si užilo v aule  téměř 150 dětí ze všech oddělení družiny.

Slunečné dny v ŠD

Krásné květnové počasí vybízí školní družinu nejen k pobytu venku, ale také k práci a výtvarným činnostem s tímto tématem. Sluníčka si užíváme hlavně venku na hřišti za družinou, ale také na oblíbených vycházkách.

Výlet do Prahy

Nejstarší děti ze školní družiny podnikly výlet do Prahy, kde navštívily mimo jiné Muzeum fantastických iluzí, Staroměstskou radnici s orlojem, o kterém se dozvěděly dvě pověsti, dále Karlův most s hledáním vybraných soch, Národní muzeum, O2 arénu i hřiště na Harfě. Počasí vyšlo krásné, tak jsme si celý den všichni parádně užili.

KVĚTEN ve školní družině

Začátek tohoto měsíce se nesl ve tvoření dárečků pro naše maminky ke Dni matek, rovněž jsme vyhlásili na tradičním celodružinovém shromáždění vítěze výtvarné soutěže Čarodějnice a vyhlásili novou na téma Vesmír. Sluníčka si užíváme maximálně, což dokazují následující fotografie.

Bubnování

Ve středu se konalo ve školní družině skupinové bubnování na hřišti u mraveniště. Zúčastnilo se ho přes sto dětí a všechny to moc bavilo.

Čarodějnické klání v ŠD

Stalo se již tradicí, že na konci dubna se v naší školní družině koná čarodějnické klání, kterým si chceme připomenout starý lidový zvyk „Pálení čarodějnic“. Děti soutěžily v kostýmech, v čarodějnické stezce, ve slalomu, v běhu, tancovaly a plnily různé úkoly. Všichni jsme si to krásně užili.

Čarodějnické tvoření

Ve školní družině se tento měsíc nesl v duchu čarodějnic. Vyzkoušeli jsme si je namalovat a vyrobit, ale také starší děti tento týden začaly čarovnými pokusy a "výbuchem sopky".

Den Země v ŠD

Naše planeta Země slaví 22. dubna svátek. Děti ze školní družiny si povídaly o tom, proč se tento svátek slaví a jak důležitá je recyklace odpadu, také si naši zeměkouli namalovaly a všechna oddělení pak plnila zajímavé úkoly.

DUBEN ve školní družině

V dubnu jsme v naší školní družině zažili mnoho činností a aktivit. Dlouho očekávané teplejší počasí si děti užívají venku na hřišti nebo na vycházkách, kde mimo jiné poznávaly kvetoucí rostliny a stromy nebo hledaly velikonočního zajíčka.

Poznávací soutěž v ŠD

Ve středu 13.dubna proběhlo na celodružinovém shromáždění vyhlášení vítězů rodinné poznávací soutěže Věže a věžičky Kutné Hory.Sešlo se nám spousta výherců, které čekala odměna v podobě čokolády a velikonoční dekorace. Všem moc gratulujeme a děkujeme za účast.

Velikonoční tvoření v ŠD

V těchto dnech patří odpoledne ve družině přípravám na Velikonoce. Děti tvoří řadu výrobků s jarními a velikonočními náměty. Toto tvoření se nám velmi povedlo a některé z těchto výrobků budou součástí blížícího se jarmarku.

Přípravy na jarmark

Ve školní družině přípravy na velikonoční jarmark pomalu vrcholí. Děti s velkou radostí a nadšením pomáhají s tvorbou různorodých výrobků s jarní tematikou, velikonočních dekorací, malují kraslice a také již zasely osení. Všechny to moc baví.