Školní družina v roce 2022/2023

• Administrátor
Poslední dny v ŠD

Prázdniny jsou už opravdu za dveřmi, a tak si ve družině poslední dny v tomto školním roce užíváme jak na hřišti za družinou, na vycházkách i ve třídě. Při velmi teplém počasí se osvěžíme u našich rosících kytiček nebo v parku pod Vlašským dvorem.

Závěrečné shromáždění v ŠD

V pátek 23.6. se konalo poslední celodružinové shromáždění, na kterém jsme vyhlásili vítěze hned dvou výtvarných soutěží, a to květnové Malujeme sluníčko a červnové Oblíbené zvířátko. Překvapením pro všechny děti byla stanoviště s plněním zábavných úkolů a oblíbená diskotéka na ploše našeho hřiště. Všichni jsme si toto rozlučkové odpoledne se školním rokem krásně užili.

ČERVEN ve školní družině

Poslední školní měsíc je pro nás plný krásného počasí, zajímavých akcí a soutěží a také těšení se na prázdniny. Užíváme si vycházky, tvoření, ale i oblíbené hraní kdekoliv to jde.

Zábavné odpoledne se skauty

Ve čtvrtek 8.6. k nám do družiny zavítali skauti. Pro děti si připravili příjemné odpoledne plné zábavných úkolů, představili jim svou činnost a také jim ukázali, co je tzv. týpí stan.

Pohádková stezka v ŠD

Na hřišti za družinou děti ze školní družiny plnily zajímavé úkoly týkající se oblíbených pohádek. Každý měl svou kartičku, na kterou si psal za splnění písmeno týkající se skryté tajenky. Všichni si to krásně užili, pěkně navzájem spolupracovali, například když druháčci pomáhali prvňáčkům s porozuměním zadání úkolů.

Den dětí v ŠD

Svůj sváteční den si děti v rámci odpoledního pobytu ve školní družině bezstarostně užily na školním hřišti i dvoře nebo zašly na zmrzlinu.

Družinové sportování

Ve družině patří mezi nejoblíbenější společné zábavné aktivity na rozvoj motorických schopností, obratnosti a vytrvalosti. A tím jsou pohybové a míčové hry, kterých si děti nejradějí užívají venku na sluníčku.

Naše aktivity v ŠD

Vzhledem k tomu, že už se blíží pomalu léto a sluníčko už pěkně hřeje, promítá se nám to i do našeho tvoření. Nejraději malujeme sluníčka a zvířátka, která jsou rovněž tématem výtvarné soutěže. Rádi si i zazpíváme nebo se dozvíme něco zajímavého o přírodě.

Bubnování v ŠD

V pátek 26. května do družiny zavítal pan Jaroslav Suchánek se svými bubny a s dětmi vytvořil úžasnou bubenickou show plnou rytmu a zábavy. Každý sám si vyzkoušel, jak držet rytmus a společně jsme dokonce vybubnovali písničky. Také jsme to zkusili na duté plastové tyče, se kterými nás to rovněž moc bavilo.

Beseda s policistou

Ve školní družině jsme ve čtvrtek 25.května přivítali strážníka Městské policie Kutná Hora pana Pavla Čiháka, který pohovořil podrobně o náplni a nebezpečnosti jejich práce, co vše obnáší, ukázal nám svou výstroj i policejní vůz.

Křeslo pro hosta v ŠD

Květnové celodružinové shromáždění proběhlo v pátek 12.5. a byli zde vyhlášeni vítězové hned dvou soutěží, výtvarné a rodinné poznávací "Mosty a mostečky Kutné Hory." Jako překvapení pro všechna oddělení vystoupil pozvaný host, který zasedl do našeho tzv. Křesla pro hosta. Letos to byl pan Ing. A. Pánek, ředitel statku Kutlíře. Velmi zajímavým a poutavým vyprávěním se děti dozvěděly o chodu a činnosti všeho, co souvisí s provozem takového statku. Na závěr děti pokládaly zvídavé otázky a proběhla diskuze.

KVĚTEN ve školní družině

Květen je krásné období roku, plné vůní a slunce. Všechny třídy a ostatní prostory nám najednou rozkvetly díky obrázkům a výrobkům dětí.Teplých slunečných dnů jsme využili na procházky kolem školy, pozorovali rozkvetlé záhonky, stromy a květiny. Zajíčci si užili poutavou prohlídku kostela sv. Jakuba. Ve družince jsme si rovněž připomněli Den matek, vyrobili pro ně přáníčka i dárečky a povídali si, co pro nás maminky znamenají.

Čarodějnice v ŠD

Druhá polovina dubna se nesla ve školní družině v duchu čarodějnic. Nejenže jsme je malovali a kreslili, ale také jsme soutěžili. Na hřišti za družinou a při vycházkách v přírodě se konal čarodějnický let se slalomem a úkoly. Po kouzelné stezce na každého čekal "letecký průkaz".

Den Země v ŠD

Den Země je den věnovaný Zemi, proto jsme si ho tento týden ve školní družině připomněli různými činnostmi. Malovali jsme i vyráběli naší planetu různými technikami, zábavnou formou jsme si zopakovali důležitost třídění odpadu a ztvárnili vše do obrázků.

DUBEN ve školní družině

Dlouho očekávané teplejší počasí si mohly děti více užívat venku na hřišti nebo na školní zahradě.Duben máme ve školní družině plný lákavých témat, například Den Země nebo Světový den knihy. Tento měsíc je také měsícem bezpečnosti, proto jsme si připomněli důležitá pravidla silničního provozu, zásady bezpečnosti při jízdě na kole, přecházení vozovek i poznávání dopravních značek.

První dubnový týden

Ve školní družině jsme duben zahájili tvořením výrobků na blížící se Velikonoce, jarními obrázky a také dopravní výchovou. Ve středu proběhlo celodružinové shromáždění, na kterém jsme vyhlásili vítěže březnové výtvarné soutěže Pohádková postava a zahájili novou na téma čarodějnice.

Velikonoční stezka v ŠD

Další oddělení školní družiny plnila velikonoční úkoly během své vycházky v přírodě nebo na školním dvoře.Oddělení Zajíčků tradičně hledala své zaječí talismany...

Velikonoční pečení

Prvňáčci ze školní družiny si vyzkoušeli opravdové pečení jidášů, ptáčků a dalších velikonočních motivů. Sami si vše vyváleli, umotali a upečené ptáčky ještě dozdobili.Všem se moc líbilo a už se těší na další tvoření.

Divadlo v ŠD

V pátek 24. března za námi do družiny přijelo divadlo Mrak s velikonoční pohádkou. Celé představení proběhlo v aule školy, kde se sešla všechna oddělení. Všem dětem se moc líbilo.

Velikonoční stezka

Tento týden nám sluníčkové počasí přálo, a tak první tři oddělení školní družiny (Jezči, Sovičky a Veverky) podnikla stezku plnou úkolů s velikonoční tematikou. Všechny děti to moc bavilo a nechybělo ani focení se zajícem.