Školní družina v roce 2022/2023

• Administrátor
Organizace ŠD v novém školním roce

Ve školní družině máme 9 oddělení, která se jmenují podle zvířátek:

Naši prvňáčci v ŠD

Tento školní rok jsme přivítali prvňáčky ve čtyř odděleních školní družiny, a to v oddělení Soviček, Ferdů, Kačenek a Veverek. Všechny děti jsou moc šikovné a v novém prostředí si rychle zvykly.

První týden ve družině

Děti se po prázdninách vzájemně seznámily v nových odděleních, která budou tento školní rok navštěvovat. Především prvňáčky jsme uvítali a představili na prvním shromáždění školní družiny, které se konalo v pátek 9.9. na hřišti za družinou, kde jsme také vyhlásili výtvarnou soutěž na měsíc září na téma Zážitek z prázdnin.

ZÁŘÍ ve školní družině

Tento měsíc se nese v duchu hraní si, stavění z lega, vyprávění zážitků z prázdnin, vyrábění, kreslení a samozřejmě oblíbených vycházek. Ve všech odděleních probíhá pestrá činnost, děti rády využívají hračky a stavebnice k relaxační činnosti po vyučování. Zvláště tvoření patří mezi jejich oblíbené činnosti.

Podzim je tu

Přišel podzim a ve školní družině jsme ho přivítali tvořením a sportovními aktivitami, samozřejmě nechyběly oblíbené vycházky hlavně do přírody.

Konec září v ŠD

Poslední zářijové dny jsme využili k podzimnímu tvoření z přírodnin i listů. Nejvíce jsme si ale užili pobyt venku, na vycházkách i na zahradě za pěkného, slunečného počasí.

Život v pravěku

Ve školní družině se tento týden nesl v duchu pravěku. Jak se v něm žilo, co lidé na sobě nosili, jak se živili, co tvořili nebo jak lovili, jsme se dozvěděli na besedě, která se konala v pátek 30. září pro všechny děti ze školní družiny.

ŘÍJEN ve školní družině

A tak tu máme říjen, který nám dopřává díky pěknému počasí plno sportovních činností a zábavy na hřišti za naší družinou i při oblíbených vycházkách. Rovněž jsme vytvořili krásné podzimní obrázky a dekorace. Na tradičním měsíčním shromáždění jsme vyhlásili vítěze zářijové výtvarné soutěže Zážitek z prázdnin a vyhlásili nové téma Příšerky, neboť nás čeká Halloween.

Bublinová show

V pátek 14. října jsme mohli opět ve družině přivítat kouzelnici a akrobatku Ingrid. Celé představení bylo strhující od vystoupení psí slečny, která si hned celé publikum získala, po žonglování a akrobatické prvky. Vrcholem byly bubliny, nejdříve malé, netypické a potom obří. Celkem se nás sešlo dvěstě a všichni jsme si to ohromně užili.

Dýně a dýničky

Jako již tradičně každý rok v tomto období, tak i letos se děti naší školní družiny zapojily do výroby dekorací a zdobení dýní na keltský svátek Halloween. Také jsme tvořili pavouky, duchy, netopýry a další "strašidelné tvory". Netradiční slalom školní družiny neboli "závody dýní" se konaly na hřišti, kde všichni zúčastnění zvítězili.

Ukázka výcviku psů

Ve středu 2.listopadu za námi do školní družiny přijeli dva psí kamarádi, Ťapka a Míša. Tito černí vlčáci nám ukázali svou výbornou a skvělou poslušnost a perfektní výcvik. Všem se nám to moc líbilo a děkujeme jejim páníčkům za ukázku své práce s nimi.

Podzimní vycházky

Ve školní družině trávíme podzimní čas, pokud nám to počasí dovolí, venku. Na vycházkách do lesa, na nedaleká hřiště, do parku si užíváme sportovní aktivity a rovněž pozorujeme změny v přírodě, které sebou tento čas přináší.

LISTOPAD ve školní družině

Podzim je už v plném proudu, a i stromy jsou už téměř holé bez zlatavého listí, proto ve družině vyrábíme, tvoříme a malujeme na toto téma. Na začátku měsíce jsme vyhlásili vítěze říjnové výtvarné soutěže a rovněž zahájili novou, na téma "čert".

Svatý Martin ve školní družině

Svátek svatého Martina 11. 11. 2022 jsme ve školní družině oslavili nejen povídáním o tradici Sv. Martina, ale také jsme si bílé koně s prvními sněhovými vločkami vytvořili.

V ŠD začal advent

Vánoční tvoření jsme zahájili všichni s chutí a moc nás to baví. Vzhledem k tomu, že adventní čas začíná tento rok velmi brzo, ozdobili jsme již stromky před družinou i školou, rovněž prostory družiny. Ty už předvídají blížící se Vánoce.

Tvoříme čerty

Čertovskou výzdobou se pyšní všechna oddělení školní družiny. Ta si je zhotovila různými výtvarnými technikami. Téma čerta je celodružinovou výtvarnou soutěží na tento měsíc. Dětem se moc povedli.

Tvoříme anděly

Ve školní družině se malují a tvoří andělé, kteří budou zdobit prostory altánku mezi školou a družinou. Jak nám jde společné dílo, dokazují následující fotky.

Předvánoční čas v ŠD

Mikuláš se kvapem blíží, a tak jsme tento „předvánoční" čas trávili ve znamení andělů, Mikulášů, čertíků, luciferů a různých pekelných bytostí. Ty jsme kreslili, malovali, lepili a vyráběli. Rovněž jsme plnili tzv. čertovskou bojovku, za jejiž splnění všichni oprávněně obdrželi průkaz hodného dítěte. Na závěr týdne se v našem altánku mezi školou a družinou zabydleli andělé.

Družinové betlémky

Děti ze školní družiny se pustily do vyrábění svých betlémků v každém oddělení. Vytvořily jedinečná díla, která se stala součástí vánoční výstavky před budovou družiny. Rovněž jsme se zapojili do malování dvou postav velkého betlému v prostorách nedalekého DDM.

Vánoční jarmark v ŠD

Tento týden od úterý 6.12 do čtvrtka 8.12. se konala v prostorách před školní družinou vánoční prodejní výstava výrobků školní družiny. Výtěžek z celého jarmarku bude použit na pomůcky a výtvarné tvoření dětí.