TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Přijmeme školního psychologa nebo speciálního pedagoga

Přijmeme školního psychologa nebo speciálního pedagoga

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. května v 14:12

Od září 2023 přijmeme na půl úvazku i více školního psychologa nebo speciálního pedagoga. Pokud máte o tyto pracovní pozice zájem, prosím kontaktujte nás na emailu nedvedova@zszizkov.cz nebo na telefonním čísle 724 266 210. 

Informace o omezení provozu školního bufetu

Informace o omezení provozu školního bufetu

Jana Nedvědová

Vloženo: 5. května v 10:48

Prosím počítejte s tím, že od pondělí 22. 5. bude až do odvolání omezen provoz bufetu každý den, občerstvení si budete moci koupit jen po 1. a 2. hodině. Děkujeme za pochopení. 

Plán na měsíc červen

Plán na měsíc červen

Jana Nedvědová

Vloženo: 1. února v 10:45

Uteklo to jako voda a máme tu poslední měsíční plán tohoto školního roku, čtěte dále.. 

Výsledky sběru starého papíru po 8. kole

Výsledky sběru starého papíru po 8. kole

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. prosince 2021 v 7:45

V úterý 25. 4. a ve středu 26. 4. proběhlo 8. kolo sběru starého papíru. Třída V. C se do sběru pořádně opřela a momentálně je v čele s velkým náskokem.  Na druhém místě je třída II. C, na třetím II. A a na čtvrtém místě třída I. D. Jen pro zajímavost - toto kolo bylo odevzdáno 3 703 kg. Poslední deváté kolo jsme naplánovali na úterý 6. června odpoledne mezi 14. a 15. hodinou a na středu 7. června od sedmi do osmi hodin ráno.   

IV. C na Pražském hradě

IV. C na Pražském hradě

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 8:25

V pondělí 29.5. se čtvrťáci z céčka vypravili na školní výlet do Prahy na Pražský hrad. S paní průvodkyní navštívili interiéry katedrály svatého Víta, dozvěděli se o pochovaných knížatech a králích naší slavné historie. Obdivovali Vladislavský sál ve Starém královském paláci, kde zhlédli kopie korunovačních klenotů. Podívali se do Baziliky svatého Jiří na hrob svaté Ludmily. Program byl ukončen prohlídkou Zlaté uličky. Během exkurze se děti seznámily s historií, architekturou a panovníky, kteří se zasloužili o rozvoj Pražského hradu. Děti si zajímavý program užily a odnášely si spoustu nových zážitků a vědomostí. Mgr. Radka Krejdlová 

Květen ve IV. A

Květen ve IV. A

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 8:01

Také třída IV. A se zúčastnila interaktivní výstavy Děti v dopravě. Čtvrťáci měli rezervovaný čas právě v době, kdy byla výstava oficiálně zahájena a tak si užili jako bonus i milé setkání s panem starostou, panem ředitelem SPŠ a paní ředitelkou Policie ČR.  V pondělí 29.5. se pak vypravili  na školní výlet na Pražský hrad, kde se prohlédli katedrálu svatého Víta, Vladislavský sál, Zlatou uličku a Baziliku svatého Jiří. Výlet se jm moc líbil. Mgr. Marcela Chroustovská  

Matěj Šlesingr je vynikající plavec

Matěj Šlesingr je vynikající plavec

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. května v 14:10

Matěj Šlesingr ze IV. A je výborný plavec. Je členem plaveckého oddílu Sparty Kutná Hora, i přes vážný úraz ruky, který utrpěl, se dokázal vrátit zpět do formy a za tento rok vybojoval řadu skvělých umístění na krajské úrovni, má sposutu medailí a diplomů. Děkujeme Matějovi, že se s námi o své úspěchy podělil a přejeme mu hodně dalších skvělých výkonů. Ty nejbližší by mohl přinést start na Letním poháru ČR desetiletých, který se koná 10. - 11.6. 2023 na Kladně a kam je Matěj za svůj plavecký oddíl nominovaný. Hodně štěstí!     

 

Výměnný pobyt s partnerskou školou  v Egeru

Výměnný pobyt s partnerskou školou v Egeru

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. května v 19:14

Ve dnech 23. - 26. května jsme navštívili maďarský Eger. S místní fakultní základní školou spolupracujeme již 20 let. Zaměřujeme se zvláště na procvičení angličtiny v praxi a organizujeme tak s naší partnerskou školou výměnné pobyty žáků. Úroveň angličtiny našich i maďarských studentů je díky podobně nastavené koncepci školy v této oblasti na srovnatelné úrovni. Komunikaci v angličtině mezi žáky při pobytu v rodinách tak opakovaně shledáváme jako bezproblémovou a díky spolehlivé partnerské organizaci i za bezpečnou. Maďarští studenti u nás byli tento školní rok v říjnu, teď jsme na oplátku navštívili my je. 

Zpívali jsme, tančili a cvičili na vodním pódiu

Zpívali jsme, tančili a cvičili na vodním pódiu

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. května v 9:35

Po pohádkové trase byl na závěr připravený hudební program na vodním pódiu. Zpěváci krásně zpívali písničky nejen pohádkové, viděli jsme tanec moderní i tanec s prvky baletu, ukázku výrazového tance i aerobiku, určitě raritu - tančící fotbalisty, mezi nimiž metal Bertík salta, nad kterými se tajil dech, nad pódiem létaly kruhy námořníků z II. A, zkrátka bylo to super! Byli jsme hrdí, jak šikovné děti ve škole máme a moc jim všem děkujeme. Věříme, že publikum si náš program užilo stejně jako my a pokud ano, tak za rok přijďte zas!  

Užili jsme si Pohádkovou Barboru

Užili jsme si Pohádkovou Barboru

Jana Nedvědová

Vloženo: 27. května v 20:53

Po čtyřleté pauze vynucené covidovými omezeními jsme se s velkou radostí vrátili k uspořádání Pohádkové Barbory v zahradách GASK a všichni jsme si ji moc užili. V pátek 26. 5. byli hlavními návštěvníky žáci školy a zavítaly k nám také děti z mateřských škol, v sobotu 27. 5. jsme hráli, zpívali a tančili pro rodiče, prarodiče, přátele a známé....Zhlédnout jsme mohli šest pohádek a na pódiu krásný program.  Moc děkujeme všem účinkujícím, ať už hercům, zpěvákům nebo tanečníkům, byli vzorní a děkujeme také všem ostatním, kteří pomáhali s přípravou a realizací. Budeme mít dlouho na co vzpomínat!   

Bronzové medaile z kraje pro naše starší hochy

Bronzové medaile z kraje pro naše starší hochy

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. května v 12:13

Ve středu 24. 5. proběhlo na atletickém stadionu v Kolíně krajské kolo Poháru rozhlasu. Za veliký úspěch považujeme fakt, že se do kraje probojovala tři naše družstva ze čtyř. A i zde byli naši sportovci vynikající. Starší hoši vybojovali společnými silami bronzové medaile, na mladší dívky zbyly medaile "bramborové" - umístily se na krásném čtvrtém místě a starší dívky obsadily v celkovém pořadí místo páté. Jsou to výborné výsledky, gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.    

Žižkovští ajťáci mají před sebou poslední měsíc

Žižkovští ajťáci mají před sebou poslední měsíc

Jana Nedvědová

Vloženo: 25. května v 9:33

Tento školní rok jsme nabídli našim žákům od 4. do 7. ročníku kroužek s názvem Žižkovští ajťáci, jeho realizaci  nám umožnilo čerpání minigrantu od Eduzměny. Zájem byl velký, proto ajťáci pracovali ve dvou skupinách pod vedením studentů Střední průmyslové školy v Kutné Hoře, Lukáše a Veroniky. Většina setkání probíhá v našich počítačových učebnách, ale vypravli jsme se i na návštěvu průmyslovky. Přikládáme odkaz na článek, který o práci našeho kroužku napsala paní Römer, která mezi nás přišla do školy.    

Prvňáčci si vyzkoušeli tenis

Prvňáčci si vyzkoušeli tenis

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. května v 12:04

V pondělí 22. května přijaly paní učitelky prvňáčků pozvání zástupců tenisového oddílu a v rámci tělesné výchovy navštívily s dětmi tenisové kurty. Děti si zde pod vedením trenéra mohly vyzkoušet tenisové údery a držení rakety. Možná tenis někoho zaujal a máme mezi našimi dětmi budoucí Petru Kvitovou nebo Radka Štěpánka! 

Atletický víceboj - 2. a 3. místo

Atletický víceboj - 2. a 3. místo

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. května v 11:30

V pondělí 22.5. si atletické disciplíny na Olympii vyzkoušeli sportovci z 1. stupně, konal se atletický víceboj. Družstvo chlapců obsadilo 2. místo, děvčata byla bronzová. Gratulujeme!   

Osmáci na outdooru v Kácově

Osmáci na outdooru v Kácově

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. května v 9:54

Od úterý 16. do pátku 19. května pobývali naši osmáci ve Sporthotelu Kácov. Do tohoto zařízení jsme se vydali poprvé a moc se nám tam líbilo..Jediné, co nevyšlo, bylo počasí - vybrali jsme si opravdu chladný a deštivý týden. Přesto jsme si užili bohatý program, navštívili jsme pivovar, vyšlápli si na Čertovu vyhlídku a užili si sportovní aktivity venku i v hale, nechyběl táborák.... Bylo to fajn, budeme vzpomínat a rádi se do Kácova vracet.  

Oáza srdce přivítala naše prvňáčky a druháčky

Oáza srdce přivítala naše prvňáčky a druháčky

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. května v 9:16

Týden od 15. května strávily děti z I. C a II.B v přírodě, v rekreačním středisku na Horním Bradle s krásným názvem - Oáza srdce. Do tohoto střediska jezdíme už řadu let, známe personál i okolí a rádi využíváme příjemné zdejší prostředí. V minulých letech jsme se ćasto i koupali, letos bohužel nové jezírko k osvěžení nebylo možné využít. Oblékali jsme se teple a vyráželi jsme ven mezi kapkami deště. Hry se skřítky, závody, úsměvy i stejskavé slzičky proběhly. Do Kutné Hory jsme se vrátili unavení, zablácení i spokojení a pospíchali jsme do náručí maminek a tatínků. Vzpomínek a zážitků máme hodně. Třídní učitelky Hana a Martina Krejčí 

3. turnaj v miniházené nám přinesl stříbrné medaile

3. turnaj v miniházené nám přinesl stříbrné medaile

Jana Nedvědová

Vloženo: 22. května v 20:06

V pátek 19. 5. se konal na Klimešce 3. turnaj 14. ročníku Kutnohorské školní ligy v miniházené. Naši malí házenkáři tentokrát nestačili na sportovce ze Zruče, v obou kategoriích obsadili druhá místa a odnášeli si stříbrné medaile. Gratulujeme! Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Ondřej Lebeda (kategorie 4. - 5. ročník), nejlepším střelcem David Pařízek (kategorie 1. - 3. ročník). V červnu se celý turnaj uzavře a bude vyhlášeno celkové pořadí.     

Videokonference s italskými školáky - V. A

Videokonference s italskými školáky - V. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 22. května v 12:51

Skupina žáků z V.A si v rámci hodiny AJ vyzkoušela videohovor s o málo staršími žáky z italského města Candelo, které se nachází nedaleko Turína. Během hovoru se každý stručně představil,  pohovořil o svých zálibách a někteří přinesli i ukázky nebo fotografie. Zjistili jsme, že stejně jako u nás i v Itálii mezi dětmi dominuje obliba různých sportů, tance a domácích mazlíčků. Na závěr jsme zazpívali písničku Na Okoř je cesta. Naši žáci sklidili zasloužený obdiv a komplimenty za své skvělé řečnické výkony, ale i za svou ukázněnost. Mgr. Hana Votavová 

Pohár rozhlasu - vítězství ve třech kategoriích ze čtyř

Pohár rozhlasu - vítězství ve třech kategoriích ze čtyř

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. května v 22:41

V pondělí 15.5. a ve čtvrtek 18.5. pokračovaly na Olympii atletické soutěže, tentokrát se konal Pohár rozhlasu. V pondělí závodili starší sportovci, naši zástupci nenašli konkurenci, porazili i sportovní školy, zvítězili a postupili do kraje. Do krajského kola vyrazí také mladší děvčata, která zvítězila ve čtvrtek, mladší chlapci obsadili třetí místo. Gratulujeme k výborným výkonům a přejeme hodně štěstí a úspěchů v kraji, v Kolíně 24. 5. !     

O pravidlech bezpečnosti v dopravě debatovali páťáci a III. A

O pravidlech bezpečnosti v dopravě debatovali páťáci a III. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. května v 22:40

Interaktivní výstavu Děti v dopravě aneb na silnicích bezpečně, která je nainstalovaná na střední průmyslové škole, navštívili v týdnu od 15. 5 všichni naši páťáci a také děti ze III. A.  Děkujeme Mgr. Vendulce Marečkové z Policie České republiky a panu Pavlu Čihákovi z Městské policie Kutná Hora, kteří se našim dětem velmi obětavě věnují a tyto nesmírně důležité zásady a pravidla s nimi probírají a opakují.  

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání