TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Rozvrhy online výuky 5. - 9.ročník od 4.1.

Jana Nedvědová

Vloženo: 28. prosince 2020 v 9:33

Vážení rodiče, milí žáci, pokud nenastane další změna, bude výuka od 4. 1. pro žáky 3. - 9. ročníku probíhat opět distančně podle stejného modelu jako v listopadu. Paní učitelky 3. a 4. ročníku budou informovat emailem, rozvrhy od 5. ročníku výš najdete v příloze. Prezenčně ve škole se budou vzdělávat jen nejmenší školáci 1. a 2. ročníku. Třídy budou opět oddělené i ve školní družině, nebudou se prolínat. II. A a II. C bude mít oddělení v malé družině v budově školy, třída II. B a všichni prvňáčci budou v hlavní budově školní družiny. Velice prosíme - pomozte nám vydržet ve škole co nejdéle, pokud řešíte v rodině podezření na nákazu koronavirem, neposílejte děti do vyřešení situace do školy.  Děkujeme.     

Dodatek k Pravidlům pro hodnocení výsledků vzdělávání v 1. pololetí školního roku 2020/2021

Dodatek k Pravidlům pro hodnocení výsledků vzdělávání v 1. pololetí školního roku 2020/2021

Jana Nedvědová

Vloženo: 13:16

Vážení rodiče, milí žáci, i v tomto pololetí, jehož značná část proběhla v distanční výuce, jsme upravili pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání. S dodatkem se můžete seznámit v příloze.   

II. A bobovala

II. A bobovala

Jana Nedvědová

Vloženo: 12:41

Také druháčci z áčka se se svojí "náhradní" paní učitelkou vypravili užít si zimní radovánky. Na čerstvý vzduch chodí děti pravidelně, ve čtvrtek 14.1. si vycházku zpříjemnily ještě bobováním. Kopečků v okolí naší školy je dost, děti nemusely jít daleko a hned kousek od školy prověřily, jak jim boby sviští...   

Ludvíček u druháků

Ludvíček u druháků

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 8:07

Programy primární prevence pokračovaly i po Vánocích. Paní lektorka Ida se svým maskotem Ludvíčkem navštíví postupně všechny první a druhé třídy. Pro druháčky jsme vybrali program Jak se máš?, který má za cíl posílit komunikační dovednosti, ohleduplnost, zvládání emocí a případné agrese. Děti se učí rozeznávat  a  pojmenovávat radost, smutek, strach a hněv a správně na ně reagovat u sebe u druhých. Dětem se jako vždy program moc líbil. 

Druháčci z céčka si užili sníh

Druháčci z céčka si užili sníh

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. ledna v 18:55

Druháčci s paní učitelkou na nic nečekali a hned využili sníh, který napadl - vypravili se bobovat. Některé děti musely hledat, kde vlastně boby a lopaty mají - vždyť od loňska to bylo poprvé, co byly potřeba...Děti byly vzorné, ukázněné a pohyb na čerstvém vzduchu si moc užily. Kdyby ještě půl metru sněhu napadlo, vůbec by se nezlobily... 

Aktualizované informace k přijímacímu řízení

Jana Nedvědová

Vloženo: 5. ledna v 19:26

Vážení rodiče, milí deváťáci, v příloze najdete aktualizované informace k přijímacímu řízení do středního školství. Pokud byste potřebovali další informace, určitě se na nás obraťte.    

Předvánoční čas v I. B

Předvánoční čas v I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 22. prosince 2020 v 19:56

Předvánoční čas měli prvňáčci z béčka obohacený o spoustu zajímavých a tradičních aktivit. Na adventním věnci si postupně zapalovali svíčky, podnikli vycházku po Kutné Hoře za koledami,  zajímavé činnosti na ně čekaly při hodinách matematiky a čtení. Advent ve škole zakončili společně v pátek 18. 12.  vánočním dnem s dárečky. A pak už děti spokojené a natěšené vyrazily na prázdniny.  

Naše vánoční besídky

Naše vánoční besídky

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. prosince 2020 v 14:10

Pátek 18.12. byl posledním školním dnem v tomto zvláštním roce. Ještě jsme se sice učili, ale některé hodiny jsme již věnovali třídním vánočním besídkám. Pevně věříme, že tyto rouškové jsme si užili poprvé a naposledy   

smiley 

Deváťáci objevili staletí starou kost...

Deváťáci objevili staletí starou kost...

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. prosince 2020 v 11:36

Maruška Hynková, Tonička Daňková, Pavel Hubal a Víťa Gygal objevili v lomu na Dolním Žižkově hlavici zvířecí kosti. Protože je zajímal původ nálezu, předali ji ve škole našim přírodopiscům. Od nich kost putovala prostřednictvím pana Bartoníčka k paleontologům do Brna a jejich závěr nás velice překvapil - konstatovali, že se jedná o 400 - 500 let starou stehenní kost skotu. Nález jsme ústavu nabídli, pokud nebudou mít zájem, ponecháme si my v kabinetu přírodopisu. 

Anglické pozdravy do Krakova poslali třeťáci

Anglické pozdravy do Krakova poslali třeťáci

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. prosince 2020 v 13:19

Třeťáci se před Vánoci pustili v hodinách angličtiny do projektu v rámci platformy e Twinning (společenství evropských škol) a navázali kontakt s dětmi v polském Krakově. Psali jim o sobě, o svých přáních Ježíškovi, vyrobili jim vánoční přání a nafotili vánoční výzdobu doma a ve městě. Během této práce se naučili jednoduchým způsobem napsat základní informace o sobě, o našem městě, naší škole a jednotlivých třídách, vše samozřejmě v angličtině. Nashromážděné materiály pak svázali do úhledné brožury, která poputuje do Polska. A my se už teď můžeme jen těšit na to, co pošlou polské děti zase nám...

II. A se vypravila za zvířátky do lesa

II. A se vypravila za zvířátky do lesa

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. prosince 2020 v 9:05

Druháčci z áčka se vypravili s paní učitelkou do lesa za zvířátky. Nešli s prázdnou, nesli jim spoustu dobrot na zoubek. V lese pozorovali zimní přírodu, viděli káně lesní...Cestou se také stavili na sádkách zkontrolovat vánoční kapříky a poslední zastávka byla u betléma. Dětem se vycházka moc líbila.  

Chameleon jemenský v VII. D

Chameleon jemenský v VII. D

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. prosince 2020 v 13:02

Také sedmáci z déčka si zpestřili výuku přírodopisu ukázkou živého exponátu - tentokrát to byl chameleon jemenský, kterého chová a do školy přinesl Lukáš Pelíšek. Lukáš odprezentoval základní údaje a zajímavosti o tomto originálním ještěrovi a pak si ho mohli zájemci prohlédnout z bezprostřední blízkosti a vyptat se na vše, co je zajímalo.  Lukášovi děkujeme, že chameleona do školy přinesl, moc rádi jsme ho naživo viděli.    

Ludvík u třeťáků

Ludvík u třeťáků

Jana Nedvědová

Vloženo: 14. prosince 2020 v 12:40

Programy primární prevence se od prvňáčků a druháčků přesunuly do třetího ročníku. V týdnu od 7.12. navštívila Ida s ludvíkem třídy III. B a III. C, do áčka se podívají až po novém roce, až se uzdraví jejich paní učitelka. Děti společně pracovaly na vztazích, jako vždy je práce velmi bavila. 

Čertovské vyučování ve II. A

Čertovské vyučování ve II. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. prosince 2020 v 13:28

Také ve II.A se děti moc těšily na pátek 4.12. na Čertovské vyučování. Oblékly se za čertíky a andílky – jen Mikuláš chyběl. Ale ne dlouho – hned první hodinu přišel dětem školní Mikuláš s andělem a čerty popřát a předat sladkosti. I tato vzácná návštěva dodržela všechny zásady bezpečného chování v době epidemie a dětem udělala obrovskou radost – děkujeme našim asistentům!!!  A pak už děti s chutí plnily zábavné úkoly. Radost jim udělaly i kreslené pohádky o tradicích, pekelná koláž a po obědě i kinder vajíčko. Školní Mikuláš se letos opravdu vydařil.

Čertovská čeština v V. B

Čertovská čeština v V. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. prosince 2020 v 13:16

Páťáci z béčka dostali za úkol vyrobit podle vlastní fantazie čertíka. Použili všechny možné materiály - dřevo, papír, látku, korek...Svého čertíka každý pojmenoval a představil ho ostatním. Při hodině slohu pak zpracovali písemně popis pracovního postupu, jak čertíka zhotovili. Hodinu literatury zase zpestřila návštěva opravdových čertů. Na závěr děti vymýšlely ve skupinách čertovské příběhy, které pak zahrály ostatním. Čertí týden se dětem moc líbil a paní učitelka děti chválila, jak krásně pracovaly.    

Čertovský projekt ve II. C

Čertovský projekt ve II. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. prosince 2020 v 12:36

Čertovský projektový den si v pátek 4.12. užily děti ve II. C. Celý den pracovaly v centrech učení, plnily zajímavé úkoly s čertovskou tematikou v českém jazyce, matematice a také tvořily. Moc se jim líbila návštěva čertovské chasy, radost měly z nadílky.  Paní učitelka vše vzorně připravila, čertovský den měl u dětí veliký úspěch.  

Agama v VII. A

Agama v VII. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 7. prosince 2020 v 12:07

Sedmáci si obohatili výuku přírodopisu ukázkou živého exponátu - agamy. Někteří k ní přistupovali s velkým respektem, někteří naopak jako zkušení chovatelé...Děkujeme Pavlu Tvrdíkovi, který ji do školy přinesl. My jsme ji moc rádi viděli, ale myslíme si, že agama byla ráda, že má návštěvu u nás ve škole už za sebou a mohla se uvelebit zpět ve svém teráriu.          

Projekt Vnitřní orgány člověka zpracovali třeťáci z áčka

Projekt Vnitřní orgány člověka zpracovali třeťáci z áčka

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. prosince 2020 v 18:26

Paní učitelka ze III. A velmi často využívá při výuce projektovou metodu, při které děti samy zkoumají, objevují, řeší problémy, prezentují své závěry. Hned první týden po návratu do školy se děti opět pustily do projektové práce, tentokrát na téma Vnitřní orgány člověka. Podle slov paní učitelky se tento projekt dětem velmi podařil, všichni vzorně výsledky své společné skupinové práce odprezentovali. Každá skupina dostala také od paní učitelky pět otázek, na které měla zpaměti odpovědět, ani tento úkol děti nezaskočil a správně odpovídaly.  Třeťáci nezapomněli ani na svoje dva spolužáky, Aničku a Filípka, kteří se momentálně učí doma a spojili se s nimi aspoń online. Spojení je trochu zlobilo, mají od paní ředitelky slíbeno posílení wifi sítě v jejich třídě, takže příště už by mělo vše fungovat na výbornou.  

U prvňáčků se to hemžilo čertíky

U prvňáčků se to hemžilo čertíky

Jana Nedvědová

Vloženo: 6. prosince 2020 v 17:59

V pátek 4. 12. se to ve škole hemžilo malými čertíky, některé prvostupňové třídy měly projektový čertí den. Nejinak tomu bylo u prvňáčků v céčku. Ze třídy se podle slov paní učitelky stalo malé peklo, spíš takové peklíčko, a byli v něm jen samí hodní čertíci. Děti si užily návštěvu čertí chasy, byly nadšené z nadílky, plnily úkoly s čertí tematikou. Pevně věříme, že se čertí den dětem líbil a že si odnášely jen samé příjemné dojmy. 

 

Pokračování čertí fotodokumentace

Pokračování čertí fotodokumentace

Jana Nedvědová

Vloženo: 4. prosince 2020 v 11:43

Čertí chasa  nahlédla i do vyšších tříd a zúčastnila se také krátce distanční výuky -  můžete si tipnout, na které fotce se toto děje... Až do lońského roku se do kostýmů oblékaly starší děti, většinou z druhého stupně, letos je nahradili naši kolegové  Vy,  starší školáci, můžete přemýšlet, který pedagogický pracovník školy se skrýval pod kterou maskou smiley.

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání