TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Školní bufet nebude od 30.11. otevřený

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. listopadu v 18:59

V informacích k chodu školy jsme psali, že školní bufet bude od 30.11. fungovat - bohužel ještě tento týden bude zavřený a nebude možné si zde koupit občerstvení ani nápoje. Počítejte prosím s tím.  

Změny v organizaci provozu školní družiny od 30. 11.

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. listopadu v 14:41

Vážení rodiče, také provoz školní družiny bude od 30. 11.  v souvislosti s návratem všech žáků 1. stupně částečně upraven. Doba provozu se samozřejmě nemění, ale oddělení budou přeskupena tak, abychom zajistili homogenitu skupin v rámci ročníku. V následující příloze najdete bližší podrobnosti, pokud byste potřebovali další informace, kontaktujte prosím paní Holovčákovou, hlavní vychovatelku.   

Organizace výuky od 30. 11.

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. listopadu v 14:57

Vážení rodiče, mílí žáci, prosím počítejte s tím, že od 30. 11. nastoupí do školy k povinné nepřerušované prezenční výuce zbývající ročníky prvního stupně, tedy 3. - 5. ročník, dále žáci 9. ročníku.  Źáci 6. - 8. ročníku budou po týdnu rotovat takto: 

liché týdny (tedy začínají hned 30. 11.) žáci 6. ročníku a třídy VII. A a VII. B 

sudé týdny (tedy od 7. 12.) žáci 8. ročníku a třídy VII. C a VII. D. 

Podrobnější instrukce najdete v příloze. Pokud byste potřebovali další informace, určitě nás kontaktujte. Těšíme se na děti a doufáme, že děti na nás také smiley.   

Možnost odebírání obědů pro žáky na distanční výuce

Možnost odebírání obědů pro žáky na distanční výuce

Jana Nedvědová

Vloženo: 13. listopadu v 17:19

Vážení rodiče, od pondělí 23.11. bude možné i pro žáky plnící distanční výuku odebírat obědy ve školní jídelně za obvyklou cenu. Pokud o tuto službu máte zájem, je potřeba si oběd přihlásit. Děti dostanou v balíčku hlavní jídlo bez polévky, musí si ho odnést, přímo ve školní jídelně se mohou stravovat zatím pouze děti 1 a 2. ročníku. Způsob výdeje a čas upřesní školní jídelna.  

Zimní hrátky si užili třeťáci

Zimní hrátky si užili třeťáci

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 13:27

Ve čtvrtek 4.12. napadl v Kutné Hoře pvní sníh. Děti měly samozřejmě velikou radost a protože se místo tělesné výchovy doporučuje pobyt na čerstvém vzduchu, paní učitelky se třeťáky vyrazily ven, aby si děti sněhovou nadílku užily, než zase roztaje....  

Vánoce přicházejí do V. C

Vánoce přicházejí do V. C

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 13:19

Všichni už se určitě těšíme na Vánoce... Děti z V. C se ve čtvrtek 3.12. vypravily pro stromeček a ve třídě si ho pak s paní učitelkou  krásně ozdobily. Třídy se momentálně nemůžou stěhovat, zůstávají ve svých kmenových učebnách a tak bude ozdobený stromeček těšit děti každý den...   

Velká gratulace pro Rózu Dostálovou z VIII. C, vítězku fotografické soutěže

Velká gratulace pro Rózu Dostálovou z VIII. C, vítězku fotografické soutěže

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. listopadu v 19:23

Velkou gratulaci posíláme Róze Dostálové z VIII. C třídy. Róza zvítězila ve fotografické soutěži "Vzhůru nohama", kterou vyhlásila Odborná střední škola podnikání a mediální tvorby Kolín. Se zadáním - pořiďte fotografii z období současné koronakrize, která z vašeho pohledu nejlépe vystihuje tuto situaci - si v kategorii žáků 8.- 9. ročníku poradila nejlépe a vyhrála. Róze přejeme ještě spoustu krásných originálních fotografií a děkujeme jí, že se s námi o svůj úspěch podělila.        

Prvňáčci si hráli spolu s Ludvíkem

Prvňáčci si hráli spolu s Ludvíkem

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. listopadu v 19:02

Ve dnech 23. - 25. 11. navštívila lektorka Hope4kids z.s. - Etické dílny, paní Ida Pencová, s maskotem Ludvíčkem naše prvňáčky.  Děti si povídaly a hrály a mezitím si přirozeně připomínaly a osvojovaly pravidla chování ke spolužákům, jak si najít kamarády, umět říci ne, když se jim něco nelíbí, omluvit se, být trpělivý...S paní lektorkou spolupracujeme v rámci primární prevence již řadu let a děti se s ní vždy rády setkávají. Prvňáčci dostali velkou pochvalu, jak byli pozorní, jak hezky poslouchali, plnili instrukce a hlavně jak hezky spolupracovali mezi sebou navzájem. 

 

Přeposílání nabídek a informací

Přeposílání nabídek a informací

Jana Nedvědová

Vloženo: 10. listopadu v 16:48

Vážení rodiče, třídní učitelé vám průběžně přeposílají nabídky různých webinářů, materiály od Eduzměny a další informace. Žádosti o přeposlání dostáváme od různých organizací a pokud se nám zdají důležité, prosíme třídní o přeposlání k vám. Pevně doufáme, že vás tato "nevyžádaná pošta" příliš nezatěžuje a naopak že si možná z nabídky vyberete. Děkujeme za pochopení. 

Blíží se termín rozhodnutí, kam dál....

Blíží se termín rozhodnutí, kam dál....

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. listopadu v 18:39

Milí deváťáci, rychle se blíží termín, kdy budete muset odevzdat přihlášku ke studiu na střední škole. Pokud ještě váháte a rádi byste si zjistili další možnosti, mnoho užitečných informací najdete na následujících odkazech: 

Jak si vedou prvňáčci z céčka při distanční výuce? Výborně!

Jak si vedou prvňáčci z céčka při distanční výuce? Výborně!

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. listopadu v 18:21

Děti z I. C si podle slov paní učitelky vedou při plnění školních povinností na dálku výborně. Krásně se připojují na online hodiny, všichni plní úkoly, snaží se psát hezky a vzorně čtou a počítají. Některé děti se pouští i do plnění procvičovacích dobrovolných úkolů navíc, někdy z českého jazyka, někdy z matematiky, někdy jsou to úkoly tvořivé....Momentálně je u dětí velmi oblíbená hra BINGO. Děti mají kartu s dvanácti úkoly, které dobrovolně a podle svých časových možností plní. Fotodokumentace je nejen z distanční výuky, ale i ze hry bingo - vyřezávání dýně, skládání slov a plnění dalších úkolů. Děkujeme rodičům za krásné fotky a veškerou pomoc, kterou svým dětem při plnění školních povinností poskytují. 

Halloween ve II. C

Halloween ve II. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. listopadu v 17:52

V období Halloweenu bylo ve škole vždy veselo - děti oblékaly kostýmy, vyřezávali jsme dýně...Děti ze II. C si tento svátek připomněly i během distanční výuky a poslaly nám fotky, jak se jim vyřezávání dýní ale i další činnosti dařily...Děkujeme!   

Učíme se doma - I. B

Učíme se doma - I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. října v 20:29

Bohužel už je tu zase distanční výuka... Úplně nová je pro naše nejmenší školáky, prvňáčky, kteří se ve škole sotva ohřáli a už jsou zase doma. Podle informací od jejich třídních učitelek si ale vedou výborně, vzorně spolupracují na online hodinách, ovládají mikrofon, myš - možná jim budeme muset do rozvrhu přidat nový předmět  - informatiku smiley

Děti nejvíce procvičují čtení, písmenka, matematiku a prvouku, výuka je ale zpestřená dalšími tvořivými aktivitami (výtvarné, rukodělné, sportovní), které jsou dobrovolné. Po škole se dětem prý stýská, ale online výuka je podle maminek moc zaujala a těší se na další videohovory.

Čtvrťáci se učili v přírodě - IV. B a IV. C

Čtvrťáci se učili v přírodě - IV. B a IV. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 15. října v 19:15

V pondělí 12.10. vycestovali čtvrťáci do Horního Bradla a vydali se tam po stopách předků. Děti hledaly a našly fosilie, objevily kolonii dinosauřích vajíček, v Egyptě postavily vlastní pyramidu, nosily nádoby s vodou na hlavě, skládaly vzácné vázy..  I hry v lese si moc užily a nechtěly ani věřit tomu, že kvůli uzavření škol musí odjet domů o den dřív...Pobyt si  všichni moc užili a spokojení se vraceli domů.  

Projekt Moje město Kutná Hora ve III. A

Projekt Moje město Kutná Hora ve III. A

Jana Nedvědová

Vloženo: 11. října v 19:38

Ve čtvrtek 8.10. proběhl ve III. A projektový den na téma Moje město - Kutná Hora. Děti pracovaly v různých skupinách (během dne se třikrát promíchaly). Učily se pracovat s mapou a plánkem města, luštily křížovku, skládaly obrázek, zahrály si maxeso, povídaly si a poslouchaly pověsti. Nakonec se seznámily s osobnostmi zobrazenými na plastikách nad vchodem naší školy. V závěrečném hodnocení zaznělo, že pro ně byla nejnáročnější práce s mapou a chtěly by se s ní naučit lépe pracovat. Proto se k této práci ještě vrátí a místo plavecké  výuky, která je teď zakázaná, vyrazí příští týden s plánkem Kutné Hory do terénu. 

Objevujeme nové světy v VI. C

Objevujeme nové světy v VI. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 9. října v 14:03

V pondělí 5. a ve čtvrtek 8.10. proběhl v VI. C projekt primární prevence Objevujeme nové světy. V novém třídním kolektivu se sešly děti z několika tříd, projekt jim poskytuje příležitost na bližší poznáni sebe navzájem i sama sebe, stanovení nových třídních pravidel, nastavení přátelských vztahů.  Přejeme jim, ať jsou v nové třídě spokojení.      

Podzimní hrátky v I. C

Podzimní hrátky v I. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 8. října v 22:42

Prvňáčci z céčka se s chutí vrhli do školní práce. Pilně se učí písmenka a číslice, zdolávají čtení prvních slov, počítají, malují, cvičí, tvoří. V těchto dnech využívají přírodní materiály, kterých je v krásné podzimní přírodě spousta - stačí si vybrat...      

Výkup kaštanů a žaludů se vydařil

Výkup kaštanů a žaludů se vydařil

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. září v 20:09

Nasbírané kaštany a žaludy odevzdalo v úterý 3. listopadu  111 dětí - pracovníci z Obory Žleby si odvezli na krmení zvěře v zimě celkem 4537 kg plodů a děkují. Peníze děti dostanou až se vrátí do školy - pokud by se návrat odkládal, vymyslíme jiný způsob, jak peníze předat. 

Programy primární prevence ve 4. a 5. ročníku

Programy primární prevence ve 4. a 5. ročníku

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. září v 20:02

Předposlední a poslední zářijový týden zpestřily výuku žáků 4. a 5. ročníku dvouhodinové programy primární prevence, které realizoval lektor ACET ČR, pan Radek Pospíšil. Čtvrťáci se zabývali tématem vzájemných vztahů a šikanou, páťáci hovořili o škodlivosti kouření. Programy jsou vždy interaktivní a zážitkové, realizujeme je již řadu let a považujeme je za efektivní a přínosné.       

Jak se daří prvňáčkům - I. B

Jak se daří prvňáčkům - I. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 30. září v 19:32

Naši nejmenší školáci si ve škole rychle zvykli a většina z nich se tu cítí jak rybky ve vodě...Program mají velmi pestrý, v prvních dnech se vzájemně seznamovali, učí se první písmena a čísla, staví stavby z kostek, cvičí, absolvovali T-Mobile olympijský běh, vyrábí a tvoří, společně tvořili svoje třídní pravidla...I na nás v ředitelně se byli podívat  smiley   

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání