TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Provoz kanceláře školy v době letních prázdnin

Provoz kanceláře školy v době letních prázdnin

Jana Nedvědová

Vloženo: 3. července 2020 v 10:52

V případě, že budete od nás v době letních prázdnin cokoliv potřebovat, využijte prosím pro jednání následující časy, ve kterých bude otevřena kancelář školy (budou zde také uložena nevyzvednutá vysvědčení):    

Krásné prázdniny!

Krásné prázdniny!

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června v 22:04

A je to tady! Přejeme všem dětem, rodičům, přátelům a známým krásné léto plné pohody, sluníčka a dobré nálady, spoustu příjemných zážitků a zajímavého cestování. Odpočiňte si, načerpejte sílu, budeme se těšit, že se všichni ve zdraví setkáme v novém školním roce  - začínáme ve čtvrtek 1. září!   

Rozloučili jsme se s deváťáky

Rozloučili jsme se s deváťáky

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června v 21:50

V úterý 28. 6. jsme se v Tylově divadle rozloučili s našimi deváťáky. Připravili se svými malými kamarády moc hezká a originální taneční vystoupení, rádi jsme na jevišti viděli naše absolventy - Aleše Kaiznera, který skvěle moderoval a Kačku Trousilovou, která nádherně zpívala. Program dále obohatilo několik kratičkých hudebních a tanečních vystoupení a recitace. Deváťákům děkujeme za krásná vystoupení a projevy a přejeme jim hodně štěstí na další cestě. Rádi je ve škole zase někdy uvidíme, i když už ne v roli našich žáků. Děkujeme rovněž všem ostatním vystupujícím a Kutnohorskému deníku za poskytnutí fotodokumentace. Máme i svoji, tu ještě dodáme. Videozáznam celého představení bude k dispozici ve fotoateliéru Valoušek začátkem července po státních svátcích.   

Cyklisti z III. C

Cyklisti z III. C

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června v 21:49

Poslední školní dny využili třeťáci z céčka na řadu zajímavých aktivit, mezi jinými i na prověření cyklistických dovedností a znalostí. Využili k tomu nedaleké dopravní hřiště v Domě dětí a mládeže. Jezdilo  se jim tam moc hezky a hlavně bezpečně, můžeme tento trénink doporuči!t  

Jak jsme zasadili, tak jsme sklidili

Jak jsme zasadili, tak jsme sklidili

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června v 21:38

 V hodinách pracovních činností si páťáci z déčka vyzkoušeli základní pěstitelské práce. Začali už zjara přípravou záhonu, výsevem ředkviček a hrášku, zasázeli cibulku a špagetové dýně. Pravidelně svůj záhon každý týden opečovávali, okopávali a zalévali. V průběhu května a června postupně sklízeli  a na konci školního roku se dočkali i prvních dýní. 

Běh za trpaslíky - školní družinka pomáhá

Běh za trpaslíky - školní družinka pomáhá

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června v 16:29

V úterý 28. 6. děti z družiny absolvovaly moc hezkou akci - virtuální závod na pomoc nemocným a popáleným dětem. Jedná se o oficiální závod pod hlavičkou #myteporazime a sdílený pod celorepublikovou skupinou Rozběháme Česko. Přes 100 dětí běželo štafetu na 1 km s malým trpaslíčkem v krásném prostředí zahrad Gasku. Doběhli všichni společně v týmovém duchu a s obrovským nadšením a radostí z toho, že pomáhají. Po běhu dostaly všechny děti medaile, a kdo chtěl, zůstal ještě na připravené hry a soutěže.  Dětem se akce moc líbila. 

VII. C se zúčastnila slavnostního otevření knihovny

VII. C se zúčastnila slavnostního otevření knihovny

Jana Nedvědová

Vloženo: 29. června v 16:08

Sedmáci z céčka se v pondělí 27.6. zúčastnili slavnostního otevření nové knihovny v Kutné Hoře. Součástí byl průvod žáků základních škol, v rámci něhož přenesly děti symbolicky posledních 150 výtisků knih ze staré budovy v Husově ulici do nově otevřené knihovny Na Náměti. Tam je odevzdaly do samoobslužného boxu a přemístily se na dvůr knihovny, kde na ně čekalo malé občerstvení a také úkol - vytvořit ze starých knih knihovnického maskota. S.Sklářová 

Adélka Jelínková reprezentovala na turnaji ve Velké Británii

Adélka Jelínková reprezentovala na turnaji ve Velké Británii

Jana Nedvědová

Vloženo: 27. června v 22:26

Adélka Jelínková z V. B strávila minulý týden ve Velké Británii na Mezinárodním turnaji dětí a mládeže Queenswood trophy 2022, kategorie U11, který se konal ve městě Hatfield. Turnaje se zúčastnilo 8 zemí. Domů se Áďa vrátila v soboru 25. 6. nad ránem. Týmu se dařilo, vše vyhrávali až do pátečního finále s Francii, které bohužel prohráli a vybojovali tak stříbrné medaile. I tak je to ale veliký úspěch, pro děti obrovská zkušenost a my blahopřejeme!  

Druháčci se vypravili za pokladem

Druháčci se vypravili za pokladem

Jana Nedvědová

Vloženo: 27. června v 22:05

V pátek 24. 6.  se druháčci z béčka vypravili za pokladem. Aby jim cesta hezky ubíhala, připravila pro ně paní učitelka úkoly -  sportovní, vědomostní, ale i úkoly na spolupráci ve skupinách. Děti poklad samozřejme našly a nemohlo jím být nic jiného než výborné napečené sušenky a cukroví od maminek. Po rozdělení pokladu si děti ještě pohrály v parku pod Vlašským dvorem a pak už se vypravily zpátky do školy.

Ocenili jsme nejúspěšnější žáky

Ocenili jsme nejúspěšnější žáky

Jana Nedvědová

Vloženo: 27. června v 21:48

V pondělí 27. 6. jsme se ráno sešli v aule, na programu bylo odměńování nejúspěšnějších žáků letošního školního roku.  Ocenili jsme 72 žáků za aktivní práci a vzornou reprezentaci školy ve vědomostních soutěžích, především matematických, a za reprezentaci ve sportu - ať už v jarních soutěžích nebo nyní na městské olympiádě. Vyhlásili jsme také dvě hvězdy olympiády - jsou jimi Dominika Nováková z IX. C a Honza Kostrec ze VII. C. Oba zazářili minulý týden na olympiádě a postarali se o řadu zlatých medailí. Všem oceněným dětem gratulujeme a přejeme jim hodně dalších úspěchů.          

9. Městské hry Olympiády dětí a mládeže skončily - zvítězili jsme v kategorii 2. stupně

9. Městské hry Olympiády dětí a mládeže skončily - zvítězili jsme v kategorii 2. stupně

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. června v 20:43

V pátek 24. 6. po závěrečném maratonu byly slavnostním ceremoniálem ukončeny 9. Městské hry. Jsme rádi, že se opět uskutečnily a že jsme týden mohli sportovat. Týden to byl krásný, ale velice náročný pro všechny zúčastněné - pořadatele i sportovce. Na nominačních listech naší školy bylo úctyhodných dvě stě dětí, které se do této akce zapojily. Společnými silami vybojovaly 112 medailí, z toho 38 zlatých, 8 v kategorii 1. stupně a 30 v kategorii 2. stupně. A právě tento skvělý výsledek nám zajistil vítězství a krásný pohár, který rozšíří školní sbírku. Gratulujeme všem zúčastněným a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Pevně věříme, že si všichni přes víkend odpočinou a příští týden společně ukončíme i školní rok.      

Olympiádu uzavřel páteční maraton

Olympiádu uzavřel páteční maraton

Jana Nedvědová

Vloženo: 26. června v 20:42

Nejtěžší disciplínu, maraton, musí zvládnout sportovci vždy na závěr - a je otevřená pro všechny, kdo si troufnou na trať vyběhnout. Nejsilněji byla obsazená poslední skupina, nejstarší chlapci. Fandili jsme jako o život a měli velikou radost. Naši běžci si z posledních osmnácti rozdávaných medailí odnesli šest - zlatou Adélka Chocholová a Štěpán Blahník, stříbrnou Lucie Veverková a Nikolka Pelikánová a bronzovou Kamila Soukupová a Denisa Linková. Mají náš hluboký obdiv a s nimi i všichni ostatní, kdo se na trať vydali a běh dokončili. Gratulujeme!      

Čtvrteční finálové zápasy

Čtvrteční finálové zápasy

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. června v 17:22

Ve čtvrtek se olympiáda přesunula na Klimešku a odpoledne opět na Olympii - hrály se finálové zápasy kolektivních sportů. Naše týmy vybojovaly 3 sady zlatých medailí (florbal hoši 3. - 5. ročník, dívky 6. - 7. ročník a basketbal hoši 6. - 7. ročník), 2 sady stříbrné  (dívky florbal 3. - 5. ročník a dívky basketbal 6. - 9. ročník) a 2 bronzové (florbal hoši 6. - 7. ročník a dívky 8. - 9. ročník). Blahopřejeme! 

Druháčci spali ve škole

Druháčci spali ve škole

Jana Nedvědová

Vloženo: 24. června v 16:56

Druháčci si v samém závěru školního roku užili poslední velké dobrodružství - nocovali ve škole. Poté, co si společně připravili pelíšky na spaní a dobře se navečeřeli, si poslechli několik kutnohorskych pověstí. Vydali se společně po stopách kutnohorských havířů, našli dům Roziny Ruthardové a prošli se po Královské stezce. Po přichodu zpět do školy je čekal turnaj ve vybíjené, odkud si přinesli sladkou zlatou medaili. Když škola ztichla a setmělo se, prošly všechny děti stezku odvahy. Na závěr nesměla chybět pyžamová párty a pak vyčistit zuby a šup do spacáku! Děkujeme maminkám a tatínkům za pomoc s přípravou výborného občerstveni. Druhý den malí šikulové zasedli do lavic a své zážitky přenesli na papír.  Akce se dětem moc líbila. 

Různí běžci, různá místa, stejná myšlenka - T-Mobile olympijský běh

Různí běžci, různá místa, stejná myšlenka - T-Mobile olympijský běh

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. června v 12:53

Již řadu let se s našimi mladšími dětmi zapojujeme do T-Mobile olympijského běhu, nejinak tomu bylo i letos. A zatímco na právě probíhající olympiádě si medaile musí sportovci vybojovat, dnes čekala na všechny, ,kdo sportovali. To je totiž hlavní myšlenka celé akce - abychom se hýbali a měli z pohybu radost. Letošního ročníku se účastnilo téměř 80 000 běžců a my jsme rádi, že jsme mohli být sučástí tohoto sportovního svátku. Děti běžely krásně, podle svých sil a pevně věříme, že si běh užily a hlavně - budou sportovat ve svém volném čase.  

Středeční odpolední fotbal

Středeční odpolední fotbal

Jana Nedvědová

Vloženo: 23. června v 10:38

Nejstarší hoši fotbalisti vyrazili na trávník Olympie ve středu odpoledne. Počasí je nešetřilo, ale na to jsou z tréninků a zápasů zvyklí. Měli jsme vysoká očekávání, kluci nás trochu zchladili, budou hrát o bronz. Držíme palce!  

Středeční atletika

Středeční atletika

Jana Nedvědová

Vloženo: 22. června v 22:14

Ve středu 22. 6.  opět ožil stadion Olympie atletickými disciplínami starších sportovců. Naši zástupci byli opět velmi úspěšní a vybojovali řadu medailí - všem blahopřejeme. Program je velmi náročný, sportovci mají náš obdiv, jak ho zvládají. Olympiáda pomalu spěje k závěru - zítra se rozdají medaile z týmových sportů a v pátek závěrečný maraton celou olympiádu uzavře.  Podrobné výsledky dnešních disciplín opět najdete na následujícím odkazu.    

Středeční odměňování atletických disciplín

Středeční odměňování atletických disciplín

Jana Nedvědová

Vloženo: 22. června v 20:52

Ve středu v podvečer se opět sešli v parku pod Vlašským dvorem medailisté, tentokrát ze středečních atletických disciplín a byly rozdány další sady medailí a diplomy. Z atletiky to jsou už skoro všechny - na své nové majitele čekají už jen ty připravené na páteční maraton.   

Naši malí sportovci nenašli v házené soupeře

Naši malí sportovci nenašli v házené soupeře

Jana Nedvědová

Vloženo: 22. června v 20:33

Ve středu 22. 6. odpoledne byla na programu městské olympiády házená malých sportovců. Oba naše týmy potvrdily výbornou formu z předchozích turnajů a zvítězily - děti i my jsme měli velikou radost a malým házenkářům blahopřejeme k výbornému výsledku!   

Středeční vybíjená

Středeční vybíjená

Jana Nedvědová

Vloženo: 22. června v 13:49

Ve středu 22.6. se dopoledne hrála na Sokoláku vybíjená 3. - 5. ročníku dívek i chlapců. Obě naše družstva skončila stříbrná, blahopřejeme jim! 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání