Aplikace doporučované Mensou - Khanova škola (Khan Academy)

Khanova škola (Khan Academy) je nezisková organizace zaměřená na vzdělávání, kterou v roce 2006 založil Američan Salman Khan, absolvent MIT a Harvardu. S krédem „poskytovat vysoce kvalitní vzdělání komukoli, kdekoli“ nabízí internetová stránka projektu tisíce výukových videí uložených na YouTube. Interaktivní cvičení, vysvětlující videa, sledování pokroku a okamžitou zpětnou vazbu nabízí Khan Academy zdarma, bez reklam a nyní i formou mobilní aplikace, která je od února 2020 v češtině.

Téměř veškerý výukový obsah dostupný v češtině na cs.khanacademy.org lze nyní používat i přes aplikaci. Mobilní aplikací je rozšířena možnost studia a procvičování pro české žáky a studenty i na chvíle, kdy nemají po ruce počítač.

Co všechno v aplikaci najdete?

• přes 800 videolekcí česky,
  • přes 2 000 videolekcí opatřených českými titulky,
  • nespočet interaktivních cvičení s okamžitou zpětnou vazbou,
  • matematiku pro ZŠ i SŠ, organickou chemii, informatiku, kosmologii i hudbu,
  • gamifikační prvky (sbírání bodů, odznaků a plnění tzv. Mistrovských výzev),
  • možnost přepínat mezi jazykovými verzemi.

Mobilní aplikace umožňuje stažení obsahu pro pozdější použití offline.

Do mobilní aplikace je možné se přihlásit pomocí uživatelského účtu, v rámci kterého se zaznamenává pokrok; ten se synchronizuje napříč všemi platformami, včetně zadání od vyučujícího nebo od rodiče, který používá Khan Academy.

Obsah je individualizován pro potřeby žáka: systém mapování pokroku předkládá automaticky studentovi přiměřeně obtížný obsah i opakování již získaných dovedností.

Mobilní aplikace může být vhodným nástrojem pro individualizaci a pro formativní hodnocení pokroku i ve vyučování.

Mobilní aplikaci Khan Academy stahujte na: Google play nebo na App Store

Věková kategorie: mladší školní věk, starší školní věk