TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Spolupráce s Mensou ČR

Aplikace doporučované Mensou - Khanova škola (Khan Academy)

Khanova škola (Khan Academy) je nezisková organizace zaměřená na vzdělávání, kterou v roce 2006 založil Američan Salman Khan, absolvent MIT a Harvardu. S krédem „poskytovat vysoce kvalitní vzdělání komukoli, kdekoli“ nabízí internetová stránka projektu tisíce výukových videí uložených na YouTube. Interaktivní cvičení, vysvětlující videa, sledování pokroku a okamžitou zpětnou vazbu nabízí Khan Academy zdarma, bez reklam a nyní i formou mobilní aplikace, která je od února 2020 v češtině.

Něco pro naše skoro středoškoláky- Photomath

Photomath čte a řeší matematické problémy okamžitě pomocí fotoaparátu vašeho mobilního zařízení. Příklady mohou být vytištěné i napsané rukou.  Využívejte tuto aplikaci jako pomocníka, ale sledujte jak se příklady řeší. Všechno za vás tato aplikace rozhodně neudělá, občas musíte sami. Rozhodně tu jsou omezení – photomath nezvládne všechno – např. slovní úlohy. Opět je  aplikace dostupná na Google Play i na App Store

A něco pro menší školáky - Busy Water

Na začátku hry se hráč seznámí s rybičkou jménem Archie, na kterou dostala chuť mlsná kočka a mazaně ji dostala ven z akvária. Archie se propadá kamsi do spletité sítě kanálů, úkolem hráče je rybičku zachránit.

Odkazy na zajímavé weby

Odkazy na zajímavé weby

Pokud hledáte na zahnání nudy vhodnou potravu pro své mozkové buňky, můžete využít některý z následujících odkazů...

Co nabízí web deti.mensa.cz nadaným dětem a jejich rodičům?

Hlavním účelem tohoto webu je pomoci rodičům nadaných dětí zorientovat se v nabídce aktivit Mensy ČR pro jejich ratolesti. Najdete zde výčet škol a školek spolupracujících s Mensou, konkrétní akce, zajímavé články. Na následujícím odkazu je umístěno krátké video, které vás seznámí s posláním webu.
Odkazy na zajímavé weby

Odkazy na zajímavé weby

Zveřejňujeme další odkazy, které by vás mohly zajímat a mohli jste je využít.

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání