TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Školní družina v roce 2023/2024

  • Administrátor
Pohádka ve družině

Pohádka ve družině

V pátek 19.dubna za námi do školní družiny přijelo divadélko Mrak s pohádkovým představením O ševci Kubovi. Veselou pohádku jsme zhlédli v aule školy a všem se moc líbila, 

DUBEN ve školní družině

DUBEN ve školní družině

Duben je ve školní družině plný lákavých témat.Teplejší počasí si s dětmi užíváme venku na hřišti za družinou nebo na vycházkách do okolí naší školy, navštěvujeme dopravní hřiště v DDM a také rádi chodíme do přírody. Hrajeme různé pohybové hry, sportujeme a samozřejmě se věnujeme výtvarným aktivitám.

Velikonoce v ŠD

Velikonoce v ŠD

Předvelikonoční čas jsme trávili v duchu tradic a zvyků –  vypravovali jsme si o nich, četli jsme pohádky, hráli různé velikonoční hry, malovali jsme a vyráběli…rovněž jsme uspořádali tradiční celodružinové shromáždění, na kterém byli vyhlášeni vítězové výtvarné soutěže a rodinné poznávací - Věže a věžičky Kutné Hory. Ta prověřila naše znalosti o našem městě a všechny účastníky jsme odměnili.

Velikonoční stezky

Velikonoční stezky

Ve školní družině jsme tento týden plnili velikonoční stezky,a to jednu s plněním zadaných úkolů týkajících se tradičních zvyků a druhou tzv.pátračku, kde děti hledaly rozvěšená vajíčka na hřišti za družinou. Počasí nám přálo, a tak jsme si venkovní aktivity pořádně užili.

Tvoříme na velikonoční jarmark

Tvoříme na velikonoční jarmark

Ve školní družině se v uplynulých dnech věnujeme přípravám na oblíbený velikonoční jarmark, který se bude konat v úterý 19.3. před hlavní budovou školní družiny. Děti tvoří řadu výrobků s jarními a velikonočními náměty. Moc to všechny baví, například sejou osení, tvoří zajíčky či slepičky i zdobí kraslice. Starší spolužáci ze školy nám s přípravou ochotně pomáhají.

Bublinová show

Bublinová show

V pátek 15. 3. 2024 navštívil naši školní družinu kouzelník Navaro a předvedl nám v aule školy vystoupení plné triků, zábavy a  vše, co se může dělat s obyčejnými mýdlovými bublinami. Viděli jsme malé i obrovské bubliny, do kterých se dokonce vešly děti a i paní vychovatelka. Všichni přítomní si odnesli krásný a originální zážitek. 

BŘEZEN ve školní družině

BŘEZEN ve školní družině

Měsíc březen je prvním jarním měsícem, a proto i naše tvoření směřovalo k jaru. Vyrábělo se o sto šest. Díky krásnému počasí jsme s dětmi trávili hodně času venku, kde jsme si užívali prvního sluníčka, pohybových her a mnoha dalších aktivit.

Předjaří ve družině

Předjaří ve družině

Ve školní družině se poslední dny února nesly ve znamení teplejšího počasí, což dokazoval blížící se konec zimy. Po sněhu už pomalu není ani památky, tak jsme toho hned využili na vycházkách i na hřišti. Tento týden se uskutečnilo na hřišti celodružinové shromáždění, při kterém byli vyhlášeni vítězové výtvarné soutěže "zimní sporty" a vyhlásili jsme novou na měsíc březen a to "zážitek z jarních prázdnin".

Výstava loutek v ŠD

Výstava loutek v ŠD

Ve čtvrtek 22.února zavítaly do školní družiny loutky ze sbírky naší paní vychovatelky z oddělení Včeliček. Děti se pozdravily s kašpárkem, černokněžníkem, čerty a dalšími postavičkami. Vyzkoušely si, jak se loutky ovládají a také se dozvěděly, z jakých materiálů se vyrábí a z jakých částí se skládají i jaká mají jména. Dokonce se zapojily do pojmenování loutky dvojhlavého draka. Z rozzářených dětských tváří bylo patrné, že se jim obdivuhodná sbírka moc líbila a moc rád si každý loutku "pochoval". 

Svatý Valentýn v ŠD

Svatý Valentýn v ŠD

Lásky není nikdy dost, a proto si děti ze školní družiny ke sv. Valentýnovi vyrobily krásná přáníčka, aby mohly s láskou obdarovat své nejbližší, kamarády nebo i paní vychovatelky či paní učitelky.

ÚNOR ve školní družině

ÚNOR ve školní družině

Měsíc únor, ačkoliv nejkratší měsíc v roce, byl ve školní družině o to více aktivnější. Vyráběli jsme, malovali a sportovali tam, kde se cítíme nejlépe – na školním hřišti i v lese. Hlavním tématem v únorové družině byl Masopust a náš výtvor v podobě barevné kobyly zdobí prostory před vchodem do hlavní družiny.

KARNEVAL ŠD - II.

KARNEVAL ŠD - II.

Další fotodokumentace z karnevalu je zde...

KARNEVAL ŠD - I.

KARNEVAL ŠD - I.

V pátek 26.ledna se konal v aule školy tradiční karneval školní družiny. Sešlo se nás přes 200 masek a mohli jsme mezi nimi najít čaroděje, ledové královny, sportovce, vojáky, víly, piráty, kostlivce, různá zvířátka a mnoho dalších postav. Celý program plný tance, bonbónového krupobití a přehlídek masek se všem moc líbil.

Sněhové radovánky v družině

Sněhové radovánky v družině

Štědré dlouhodobé sněhové nadílky využily děti ze školní družiny k dovádění ve sněhu i jízdě na lopatách. Ideální podmínky jim nabízí nejen hřiště u družiny, ale i okolí naší školy.

Lednové tvoření v ŠD

Lednové tvoření v ŠD

Máme tady pro vás malou ochutnávku našeho tvoření ve školní družině. K měsíci lednu neodmyslitelně patří zima, mráz a také sníh, to vše jsme promítli různými výtvarnými technikami do obrázků.

LEDEN ve školní družině

LEDEN ve školní družině

Měsíc leden je ve školní družině opět plný různorodých aktivit a akcí. Navštívili jsme chrám sv.Barbory, proběhlo celodružinové shromáždění, tvoříme spoustu zajímavých zimních obrázků i dekorací a samozřejmě si užíváme zimního počasí hlavně venku.

Hrátky se sněhem v ŠD

Hrátky se sněhem v ŠD

Ze sněhové nadílky jsme měli obrovskou radost. Děti si ho s radostí užívají, bobují, staví sněhuláky a tvoří sněhové bábovky nebo dokonce i v něm malují. Proto si všichni hodně přejí, aby sníh vydržel co nejdéle.

 

První lednový týden v ŠD

První lednový týden v ŠD

Rok se s rokem sešel a my už tu máme zase leden – první kalendářní měsíc. Po vánočních prázdninách jsme do nového roku vykročili plni elánu a nových předsevzetí (např. že se budeme k sobě chovat ohleduplněji a budeme si více pomáhat), užívali si nových her a hraček, které nám do družiny byly naděleny. Všechny nové hračky se staly velice oblíbenými.Celý týden byl opět plný různorodých aktivit a akcí, v pátek 5.1. proběhlo tradiční celodružinové shromáždění s vyhlášením vítězů výtvarné soutěže.

Poslední týden v ŠD v roce 2023

Poslední týden v ŠD v roce 2023

Pomalu se blíží konec roku a s ním i rozloučení před vánočními prázdninami. Děti ze školní družiny si upekly vánočky, vanilkové rohlíčky i pracny. Malovaly i kreslily přáníčka a vánoční obrázky, kterými vyzdobily vchod do  družiny a její prostory. Kromě vyrábění a tvoření jsme také stihli spoustu zajímavého hraní a pohybových her. Ve středu 20.12. se konalo celodružinové zpívání koled zakončené společnou diskotékou. Školní družina přeje všem krásné prožití Vánoc a do nového roku hodně zdraví.

Předvánoční čas v ŠD

Předvánoční čas v ŠD

Jako každý rok i letos byl vyplněn tradičními aktivitami venku, jak na vycházkách po okolí, tak sněhovými hrátkami, které děti moc baví.

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání