Školní družina v roce 2020/2021

• Administrátor
První květnový týden v ŠD

Tento týden jsme měli ve školní družině druháčky a čtvrťáky. U Zajíčků v pondělí slavili čarodějnice v podobě kostýmů a správného reje a závodu v nich,u Medvědů se tvořilo - krásné 3D akvárium s mořskými živočichy a naopak Sovičky ztvárnily do obrázku potapěče. Děti si rovněž vyzdobily vstup do budoby družiny svými obrázky sluníček a motýlů, které vyráběly ve všech odděleních. V pátek si pro maminky udělaly různé typy přáníček k nedělnímu Dni matek.

Čarodějnický týden v ŠD-3.třídy

Dobrodružný týden s čarodějnicemi prožili také naši třeťáci. Vyzkoušeli si let na koštěti mezi překážkami za budovou družiny a také plnění čarodějných úkolů na hřišti v DDM. Velmi zajímavé bylo zdolání pavoučí sítě u vstupu, které jsme si náramně užili.

Čarodějnický týden v ŠD-1.třídy

Poslední dubnový týden se nesl v duchu čarodějnic. Nejenže jsme malovali, ale také jsme soutěžili. Na hřišti za družinou se konal slalom čarodějnic a na vycházce v přírodě jsme plnili čarodějnické úkoly. Ve venkovních prostorách DDM jsme navštívili velikou čarodějnici, za kterou jsme se museli dostat přes pavoučí síť a plyšového pavouka. Po dobrodružné cestě na nás čekala sladká odměna v podobě lízátka.

DUBEN ve školní družině

V dubnu nám počasí přálo, a tak jsme většinu času trávili venku. Navštívili jsme dopravní hřiště v DDM, kde jsme plnili spoustu zajímavých interaktivních a vědomostních úkolů. Samozřejmě, že jsme si zde také pořádně pohráli. Rovněž jsme podnikli tématické vycházky Kutnou Horou, kde jsme objevili nová zátiší, především v Jezuitských zahradách. Z výtvarných aktivit jsme vyzkoušeli nové tvoření, například jsme si vyrobili klíčenky z korálků.

2. a 4.třídy v ŠD

Tento týden máme ve školní družině děti z 2. a 4.tříd. Společně jsme se v jednotlivých odděleních vrhli na výtvarnou činnost, kde jsme nejen malovali, ale i tvořili. Při venkovních aktivitách jsme si náramně užili pohybové hry, včetně oblíbené jogy.

Prvňáčci jogínci v ŠD

Naše oblíbená pohybová aktivita pokračuje...jóga a její kouzelné proměny ve zvířátka, rostliny i věci jsme si užili na hřišti za družinou. Víme, že děti pohyb milují, stejně jako hry a objevování nových věcí, naučili jsme je další jógové cviky, při kterých naši prvňáčci úžasně vnímali své tělo a všechny pozice s radostí zvládli.

Starší děti v ŠD

Tento týden jsme také ve školní družině přivítali děti 3. a dvou 5.tříd. Spoustu času jsme trávili venku, pokud nám počasí přálo. Byli jsme se podívat na zvířátka-mláďátka nebo podnikli tématickou vycházku po Kutné Hoře a též jsme tvořili obrázky i jarní dekorace.

Prvňáčci zpět ve družině

Naši prvňáčci si společně opět užívají všech aktivit po návratu do školy.Tento týden namalovali obrázky, kterými jsme vyzdobili prostory školní družiny.

Předjaří ve družině

Nástěnky, výzdoba a výtvory v naší družině dokazují, že se už pomalu blíží jaro. Děti s chutí tvořily a malovaly probouzející se přírodu a její krásy.

Poslední únorový týden

Ve školní družině se poslední dny února nesly ve znamení teplejšího počasí, což dokazoval blížící se konec zimy. Po sněhu už pomalu není ani památky, tak jsme toho hned využili na vycházkách. Návštěva u právě narozených mláďátek se dětem z oddělení Krtečků také moc líbila.

ÚNOR ve školní družině

Skoro celý únor jsme si dosytosti užívali bohaté sněhové nadílky. Venkovních radovánek využilo každé oddělení po svém, od stavění ledových pevností, sněhuláků nebo také malování ve sněhu. Tvořili jsme na různá témata a rovněž nás provázeli celým měsícem "jogínci".

Karneval

Tradiční a velmi oblíbený karneval školní družiny se letos konal trochu jinak. V každém oddělení, tzn. prvňáčči (Ježečci, Ferdové a Veverky) a druháčci (Krtečci,Sovičky a Zajíčci), proběhl individuálně a s vlastním programem. I přes přísné hygienické podmínky si to všechny děti náramně užily. V každé třídě se sešlo mnoho různorodých masek, které zdobí následující fotky z této akce.

Přikrmování ptáčků v zimě

Přikrmování zvířátek ve velké zimě by mělo patřit mezi samozřejmé činnosti. Děti ve školní družině se tak starají o ptáčky, které nám létají do krmítka před družinou. Rády je také ztvárnily různými výtvarnými technikami do svých obrázků.

Valentýnské tvoření

Ve školní družině si děti vyrobily dárečky pro všechny ty, kterými chtěly na svátek sv.Valentýna potěšit.Moc se jim to povedlo, což dokazují následující fotky.

Sáňkujeme ve družině

V rámci vycházek si ve školní družině maximálně užíváme letošní opravdu bohaté sněhové nadílky v podobě sáňkování. Chodíme bobovat na lopatách na nedaleký kopec, kde nás to moc baví a pěkně to tam "jezdí".

Příprava na karneval

Ve družině začaly přípravy na karneval, který proběhne v jednotlivých odděleních příští týden. Děti si vyrábějí koruny pro princezny i pro krále nebo také různorodé škrabošky a masky. Dokonce nacvičují polonézu jako princezny a pážata.

Nové cviky jógy

Ve školní družině jsme nacvičili s prvňáčky další nové pozice jógy. A jelikož máme zimu v plné parádě, i cviky byly zimní, a to "polární liška" a "lední medvěd". Nejprve je děti nacvičily ve třídě a potom je zkusily také ve sněhu.

Zimní hrátky ve družině

Toto období využíváme k malování a tvoření zajímavých obrázků a výtvorů. Také si rádi zahrajeme s hračkami, které nás velmi baví a trávíme s nimi se zájmem příjemný čas ve školní družině.

Venkovní aktivity v ŠD

Hodně času děti tráví venku, atˇuž na hřišti, na vycházce či nedalekém paloučku. Vždy si to pořádně užijí a ještě k tomu využívají i napadaný sníh, ze kterého mají velkou radost.

Jogínci podruhé

Tento týden nacvičili naši prvňáčci ve družině další pozice jógy. Byly to například kobra, kobylka, želva, luk nebo had. Trénovali tentokrát ve vnitřních prostorech, kde využili hlavně pohodlí koberce...