TOPlist

Základní škola Žižkov, Kremnická 98, Kutná Hora, 284 01, tel.: 327 512 175, fax: 327 512 028

Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Aktuální informace

Loučení se IV. B

Loučení se IV. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 9:59

Čtyři roky utekly neskutečně rychle a je tu loučení… Rodiče a děti ze IV.B připravili pro paní učitelku a paní asistentku velmi krásné a dojemné loučení. Vše nachystali ve zdejším DDM tak, aby paní učitelka nic netušila… Bylo to velké překvapení! Nechyběl skvělý dort, bohaté občerstvení, dětské šampaňské, krásné květiny a milé dárky. Pro děti byly dokonce nachystané drobné sportovní aktivity, takže všichni byli moc spokojení. Parta dětí i rodičů ze IV.B byla vynikající, bude se nám stýskat a ještě jednou děkujeme! Mgr. Jaroslava Śibravová a Marie Dušková 

Čtvrťáci z béčka se stali zvídavými turisty

Čtvrťáci z béčka se stali zvídavými turisty

Jana Nedvědová

Vloženo: 9:35

Další z rodičů dětí ze IV. B se zapojil do projektu Rodiče ve výuce. Tentokrát to byla maminka Anetky Wagenknechtové, paní Petra Wagenknechtová. Jelikož je zdatnou průvodkyní turistů po kutnohorských památkách, připravila si pro děti zajímavou procházku s velmi poutavým výkladem doplněným o hádanky, kvízy a badatelské úkoly. Všichni dostali originální notýsek s tužkou, aby mohli zaznamenávat zjištěné údaje o našich kulturních skvostech. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého z historie našeho města a od skvělého výkladu paní Wagenknechtové se nemohly odpoutat. Na závěr výpravy dostali účastníci sladkou odměnu. Velmi děkujeme! Mgr. Jaroslava Śibravová 

II. A na statku

II. A na statku

Jana Nedvědová

Vloženo: včera v 20:40

Ve čtvrtek 20.6. jsme se vypravili  s naší paní asistentkou na jejich statek . Počasí bylo příjemné, šli jsme podél Vrchlice, kde se děti posilnily svačinkou a hurá do Malína. Zde si prohlédly zvířata, ty odvážnější si je mohly i pochovat a seznámily se i s prací na statku a poli. Všichni pak obdivovali zemědělskou techniku a dokonce se mohli podívat i do kabiny tiráku, traktoru a kombajnu. Paní asistentka nám upekla výborné rohlíčky plněné nutellou, moc jsme si pochutnali. Nakonec jsme si pohráli i na dětském hřišti. Den se nám vydařil na jedničku. Mgr. Zuzana Králiková 

Závěrečný maraton a ukončení olympijských her

Závěrečný maraton a ukončení olympijských her

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. června v 20:38

V pátek dopoledne se většina z nás vypravila na Olympii fandit maratoncům a užít si závěr olympiády. Naši sportovci byli vynikající a v této náročné disciplíně vybojovali deset medailí. Po jejich převzetí už následoval nástup všech sportovců na plochu, závěrečné projevy, ukončení her a zhasnutí olympijského ohně.  Těšit se můžeme zase za dva roky. Hluboce se skláníme před našimi sportovci za jejich fair play chování a skvělé výkony, jsme na ně moc hrdí. Společně zvítězili v obou kategoriích a vybojovali pro školu dva krásné poháry. Veliké poděkování patří našim kolegům tělocvikářům, kteří děti neúnavně po celou dobu na sportoviště doprovázeli a podporovali je. Sportovcům gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  A určitě si teď pár dní všichni odpočiňte!        

Florbalová finále nám přinesla zlato a bronz

Florbalová finále nám přinesla zlato a bronz

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. června v 19:59

I ve florbale se našim sportovcům povedlo vybojovat sadu zlatých medailí - o tento skvělý výsledek se postarali mladší hoši. Další sadu medailí vybojovala nejstarší děvčata, která si odnesla medaile bronzové. Gratulujeme!      

Ve čtvrtek dopoledne se hrála finále v basketu

Ve čtvrtek dopoledne se hrála finále v basketu

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. června v 19:44

Na Klimešce se ve čtvrtek dopoledne hrály finálové zápasy v basketbale. I tady naše týmy vybojovaly další sady medailí - nejstarší děvčata si odnesla stříbro, nejstarší hoši bronz. Gratulujeme! 

Naši zlatí fotbalisté

Naši zlatí fotbalisté

Jana Nedvědová

Vloženo: 21. června v 19:23

Ve čtvrtek odpoledne na Olympii se hrály finálové zápasy ve fotbale. Oba naše týmy hrály o zlaté medaile a oba týmy je vybojovaly. Radost byla veliká,  gratulujeme hochům ke skvělému úspěchu! 

Pestrý závěr června v II. B

Pestrý závěr června v II. B

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. června v 21:57

Druháčci z béčka mají v závěru školního roku velmi pestrý program. Nocovali ve škole, vyjeli na školní výlet do Herolandu a také je navštívila maminka Beátky, paní záchranářka Kunášková. S dětmi si zopakovala čísla záchranných složek, povídala jim o aplikaci ZÁCHRANKA, připomněla, jaké informace mají mít připravené, když volají na číslo 155. Zkoušely si masáž srdce na figuríně a pak zkoušely obvázat ránu na kamarádovi.  Návštěva se dětem moc líbila a domluvily si další setkání v příštím školním roce a možná navštíví i záchrannou stanici! Už se moc těší. Mgr. Markéta Štifterová 

 

Výzva pro chemika - skvělé 2. místo

Výzva pro chemika - skvělé 2. místo

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. června v 15:41

Soutěž s názvem Výzva pro chemika se konala ve Spolaně v Neratovicích dne 18. června. Letošní ročník soutěže byl pro naši školu obzvláště úspěšný díky třem dívkám. Elle Müllerové, Ellinor Marshové a Sofii Horváthové. Podařilo se jim projít až do finálového kola, kde obsadily skvělé 2. místo. Musely zde prokázat nejen znalosti chemické, ale také praktické dovednosti, týmovou spolupráci a kreativní myšlení. Věříme, že tento úspěch bude inspirací pro ostatní studenty a povzbuzením k zapojení se do podobných soutěží. Gratulujeme Elle, Ellinor a Sofii k jejich úspěchu a přejeme jim mnoho dalších úspěchů. Ing. Šárka Nováková 

Vítězství obou házenkářských týmů v 15. ročníku kutnohorské ligy v miniházené

Vítězství obou házenkářských týmů v 15. ročníku kutnohorské ligy v miniházené

Jana Nedvědová

Vloženo: 20. června v 15:33

Ve středu odpoledne za opravdu extrémních teplotních podmínek se sehrál poslední turnaj 15. ročníku Kutnohorské školní ligy v miniházené. Oba naše týmy vybojovaly zlaté medaile. Malým házenkářům gratulujeme k vítězství a přejeme jim hodně úspěchů v dalším sportování!      

Středeční předávání medailí

Středeční předávání medailí

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. června v 21:40

Ve středu v podvečer proběhlo na Klimešce poslední slavnostní předávání medailí z individuálních atletických disciplín. Nejlepším sportovcům je předával pan starosta. Gratulujeme všem našim oceněným atletům!        

Středa Klimeška - přehazovaná, florbal, volejbal

Středa Klimeška - přehazovaná, florbal, volejbal

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. června v 21:22

Na Klimešce se ve středu dopoledne poprvé v rámci olympiády hrála přehazovaná děvčat 3. - 5. ročníku. Odpoledne měřili své síly ve florbale hoši 6. - 7. ročníku a poprvé ve volejbale nejstarší dívky.  Z přehazované si děvčata odnesla bronzové medaile, rovněž třetí místo patřilo volejbalistkám. Florbalisté budou ve čtvrtek bojovat o medaile ve finále.    

Středeční atletika

Středeční atletika

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. června v 19:21

Ve středu dopoledne probíhaly na Olympii další atletické disciplíny v kategoriích 6. - 9. ročník. Opět bylo velmi teplo, byli jsme rádi, že naši sportovci zvládli i tyto nelehké podmínky bez zdravotních komplikací. Medaile za štafety byly rozdány hned na stadionu, medaile za individuální disciplíny si sportovci opět převezmou večer v Klimešce.  Gratulujeme a přejeme těm, kteří poběží v pátek závěrečný maraton, hodně sil, počasí bude zřejmě opět extrémní...

Úterní odpolední fotbal

Úterní odpolední fotbal

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. června v 19:04

Na Olympii kromě atletických soutěží probíhají i fotbalové turnaje starších věkových kategorií. V úterý odpoledne zde vyběhli na trávník fotbalisté 6 . - 7. ročníku. Náš tým byl úspěšný a ve čtvrtek bude pokračovat v boji o medaile. Gratulujeme!    

T-Mobile Olympijský běh

T-Mobile Olympijský běh

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. června v 12:47

Ve středu 19. června se k olympijské myšlence přidaly téměř všechny prvostupňové děti - zúčastnily se totiž T-Mobile Olympijského běhu. Různí běžci, různá místa. olympijská myšlenka, to je motto této akce. Kromě toho, že jsme se pro radost hýbali, jsme přispěli i na dobrou věc - z každého startovného jde část  na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. V loňském roce takto přispěla Česká olympijská nadace částkou 970 000 Kč. Gratulujeme všem našim malým běžcům, že se zúčastnili a doběhli si do cíle pro medaile.   

Co se dělo v úterý na Klimešce?

Co se dělo v úterý na Klimešce?

Jana Nedvědová

Vloženo: 19. června v 11:13

V úterý dopoledne i odpoledne bylo na Klimešce živo. Starší hoši hráli florbal a mladší i starší dívky basketbal. Naše mladší basketbalistky vybojovaly bronzové medaile (jeden tým na soupisce nebyl postaven a proto se turnaj dohrál), ostatní týmy budou bojovat o medaile ve čtvrtek. Blahopřejeme a držíme palce!  

Úterní slavnostní vyhlášení

Úterní slavnostní vyhlášení

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 20:22

V úterý večer se na Klimešce vyhlašovaly výsledky a předávaly medaile za pondělní atletické disciplíny v kategoriích 6. - 9. ročník. Mezi oceňovanými byla celá řada našich sportovců a když odcházeli, většině z nich to na krku krásně cinkalo - nezůstali totiž u jedné medaile...Gratulujeme a přejeme hodně štěstí a sil ještě zítra a v pátečním závěrečném maratonu.   

Úterní atletika 3. - 5. ročník

Úterní atletika 3. - 5. ročník

Jana Nedvědová

Vloženo: 18. června v 18:00

Na úterní dopoledne byla naplánovaná atletika hochů i dívek v kategorii 3. - 5. ročníku. Některé třídy vyrazily své spolužáky podpořit. Sportovci to neměli vůbec jednoduché, protože se výrazně oteplilo. Přesto bojovali ze všech sil a při vyhlašování výsledků se u stupínků pěkně modralo žižkovskými tričky! Děkujeme všem soutěžícím a gratulujeme k medailím! 

Pondělní předávání medailí na Klimešce

Pondělní předávání medailí na Klimešce

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. června v 21:51

Zatímco malí sportovci dostávají medaile přímo na sportovištích, žáci II. stupně si pro ně musí dojít na slavnostní předávání vždy následující den na Klimešku.  Ocenění medailistů za páteční plavání a sobotní šplh, stolní tenis a cyklistiku proběhlo v pondělí vpodvečer, medaile předávala paní místostarostka. Blahopřejeme všem našim medailistům a děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy. Medaile za plavání pro nepřítomnou Natku Hnátovou přebrala Amálka Jansová, děkujeme.  

Pondělní florbal dívek a basket hochů 6. - 7. ročník

Pondělní florbal dívek a basket hochů 6. - 7. ročník

Jana Nedvědová

Vloženo: 17. června v 21:44

V pondělí na Klimešce probíhaly turnaje ve florbale dívek 6. - 7. ročníku a v basketbale hochů stejné věkové kategorie. Hoši budou ve čtvrtek hrát o třetí místo, děvčata o medaile bojovat nebudou,   

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání